Güncel

Samsung için 2018 iyi geçmeyebilir

2017'yi rekor gelir ile kapatan Samsung, bu yıl umduğunu bulamayabilir. Peki, 2018 yılı Samsung için nasıl geçecek?

Samsung'un üzerinde kara bulutlar dolaşıyor!

Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ı geçtiğimiz ay tanıtan Samsung, maalesef ki beklenen ilgiyi görememiş ve yeni amiral gemisi telefonlarının önsiparişleri, bir önceki modele göre çok daha az olmuştu.

2018'in ilk çeyreğine yeni telefon ve TV modelleri ile giriş yapan Samsung için bugün Güney Kore merkezli piyasa analizcileri tarafından bir takım tahminler paylaşıldı. Şirketin finansal verileri hakkında yapılan tahmine göre; bu yıl Samsung için pek iyi geçmeyecek.

2017'yi rekor gelir ile kapatan Samsung, 2018'in ilk çeyreğinde işletme karını arttıramadığı gibi bir de düşüş yaşayacak. Aralık 2017'yi yaklaşık 14 milyar dolar faaliyet karı ile kapatan Samsung, bu yıl %4.8 gibi ciddi bir düşüş yaşayacak.

Samsung'un OLED panel satışından beklediği gelir de maalesef ki iPhone X yüzünden çok az olacak. Bildiğiniz gibi iPhone X'a olan talebin az olması, Apple'ın üretimde yavaşlamaya gitmesine neden olmuştu.

Samsung için 2018 iyi geçmeyebilir - Resim : 1

OLED panelleri Samsung'dan alan Apple, panel alımını durduracağı için Samsung bu alandan beklediği geliri elde edemeyecek.

Samsung'un ekran bölümü için zorlu bir çeyrek olması bekleniyor olsa da, şirketin mobil ve yarı iletken bölümlerinin bu çeyrekte iyi bir gelir elde etmesi bekleniyor.

Bu raporların henüz varsayım olduğunu, asıl doğru bilgiye Nisan ayının başında Samsung'un resmi olarak açıklayacağı finansal raporları ile ulaşacağımızı belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.