Samsung kullanıcıları daha fazla RAM ister misiniz? İşte RAM Plus!

Sanal RAM, Samsung'un dikkatinden kaçmadı ve aynı işlevselliği kullanmaya karar verdiği. Şimdi sanal RAM beta sürümünde olan yeni One UI 4.0'da kullanılabilir hale getirildi!

Samsung kullanıcıları daha fazla RAM ister misiniz? İşte RAM Plus!

Oppo veya Xiaomi gibi büyük Çinli akıllı telefon üreticileri, işletim sisteminde sanal RAM özelliğini sunuyor. Bu özellik, cihazda bulunan RAM bellek miktarını genişletmeye izin veriyor.

Peki bu nasıl oluyor. Sistem dahili depolama alanının bir kısmını ayırıyor ve süper hızlı sanal RAM bellek oluşturuluyor. Performans aynı olmuyor fakat kesinlikle bazı durumlarda işe yarayabiliyor! Özellikle sınırlı miktarda belleğe sahip cihazınız varsa bu harika bir çözüm olabilir.

Samsung Sanal RAM Plus Nihayet Geliyor!

Samsung kullanıcıları daha fazla RAM ister misiniz? İşte RAM Plus! - Resim : 1

Android 12 One UI 4.0 için beta programı Ağustos ayında Güney Kore ve birçok ülkede Galaxy S21 sahipleri için kullanıma sunuldu. Samsung, yazılımın son sürümünün yıl sonunda bütün pazara sürüleceğini de doğruladı.

One UI 4.0'ın en dikkat çeken en önemli özelliklerinden biri inkâr edilemez bir şekilde Samsung Galaxy cihazlarında Sanal RAM kullanımı olacak. Samsun buna RAM Plus ismini veriyor.

Bu işlevsellik çok kısa bir süre için, Sanal RAM'in oluşturulması için dahili depolama alanının bir kısmının kullanılmasına izin veriyor. Tabii ki bu, 8-12 GB belleğe sahip akıllı telefonlarda o kadar önemli olmayabilir. Ancak daha fazla bellek sahibi olmayan cihazlar için bu haber performansta bir artışa bile neden olabilir.