Güncel

Samsung S22 Ultra ve yeni S Pen sağlamlık testine girdi!

Samsung'un çiçeği burnunda yeni amiral telefonu S22 Ultra sağlamlık testine girdi. Cihaz bu zorlu teste nasıl dayanmış? Testi geçebilmiş mi ve detayları bu haberimizde.

Samsung S22 Ultra ve yeni S Pen sağlamlık testine girdi!

Samsung Galaxy S22 Ultra, jilet, sertlik pensi ve çakmak ile ünlü Youtuber JerryRigEverything'ın sağlamlık testine misafir oldu. Bakalım Samsung bu testten geçebilmiş mi?

Cihazın fabrikada takılmış bir ekran koruyucuyla gelmediğini fark ettikten sonra YouTube sunucusu, çizik testini gerçekleştirmeye başlıyor. Samsung, S22 Ultra'nın Gorilla Glass Victus+ ürününü kullanmasına rağmen, cihaz Mohs sertlik seviyesi 6'da çizikler göstermeye ve seviye 7'de daha derin çizikler göstermeye başlıyor. Testin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

S22 Ultra'nın çerçevesinin tamamı metalden yapılmıştır ve paslanmaz çelik bir bıçak darbesiyle her zamanki gibi çizikler alıyor. S Pen'in düğmelerinin ve ucunun da metalden yapıldığı belirtelim. Youtuber yeni S Pen'i de gözüne kestiriyor ve teste tabi tutuyor.

Zor teste giren Samsung S22 Ultra'nın sonuçları

S Pen, JerryRigEverything işleminden nasibini alıyor bu nedenle ikiye bölünerek iç kısımları kontrol ediliyor. Suya dayanıklı yapısı ve S Pen'in Bluetooth özellikleri için şarj edilebilir bir kapasitör yapısı, önceki S Pen'in serileri ile tamamen aynı gözüküyor.

Bıçaklarla testine devam eden sunucu, S22 Ultra'nın Phantom Black mat arka kapağının arkasına iz bırakamıyor. Arka kısmı sağlam gözüken cihaz buradan iyi sonuçla dönüyor. Kamera lensleri dayanıklı camdan yapılan S22 Ultra ve kameraların etrafındaki koruyucu halkalar, çelik bıçak darbelerinden izler tutmayan anodize metale benzeyen bir malzemeden yapılmıştır.

YouTuber, çakmağıyla ekranın bazı piksellerini hafifçe yaktıktan sonra ve sensör algılama alanını çizdikten sonra ultrasonik parmak izi okuyucunun hala çalışmaya devam ettiğini söylüyor.

Son olarak, cihaz, sunucunun güçlü ellerinin sert baskısı altında hiçbir bükülme veya bükülme belirtisi göstermiyor. Galaxy S22 Ultra, sunucunun dayanıklılık testini büyük bir başarıyla atlattı. Hatırlarsanız, OnePlus 10 Pro, aynı bükülme testi aşamasında feci bir yapısal arıza yaşamıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.