Güncel

Samsung televizyonlara uzaktan erişim özelliği geldi

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2019’dan itibaren Akıllı TV serilerinde yer alacak yeni Uzaktan Erişim özelliğini duyurdu.


Samsung’un 2019 model Akıllı TV’lerinde bulunan Uzaktan Erişim özelliği, kullanıcıların ağa bağlı cihazlarını ekran üzerinden kontrol etmelerini sağlayarak, internette dolaşma, bulut ofis erişimi ve daha fazlasını yapabilme imkanı sunuyor.

Uzaktan Erişim özelliği; bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlara kablosuz bağlanma imkanı sunarak, kullanıcıların uygun programları ve uygulamaları Samsung Akıllı TV’leri üzerinden kontrol edebilmesini sağlıyor.

Samsung televizonlara uzaktan erişim özelliği geldi

Klavye gibi giriş cihazları de Uzaktan Erişim özelliği ile Samsung Akıllı TV’lere bağlanabiliyor. Böylece kullanıcılar ekrandaki içeriklerini kolaylıkla kontrol edebiliyor. Kullanıcılar kablo ile ayrı bir HDMI bağlantısına gerek duymadan, kendi odalarındaki bilgisayara oturma odalarındaki televizyondan erişebiliyor, böylece bağlı bir klavye ve fare kullanarak TV ekranında internette gezinebiliyor veya oyun oynayabiliyorlar.

Uzaktan Erişim sayesinde kullanıcılar, içerikleri büyük ekranda görüntülemeye ek olarak, televizyona bağlı cihazlarını klavye ve fareyle doğrudan kontrol edebiliyor. Ayrıca, web tarayıcı tabanlı bulut ofis hizmetine de Uzaktan Erişim ile erişilebiliyor. Kullanıcılar bu şekilde Akıllı TV’lerinden dosyalara ulaşıp belgeler üzerinde çalışabiliyor.

Yorumlar
Ahmet
2012 yılında aldığım LG marka 42" lcd tv de bu özelliği yıllardır var.Cep telefonumdan açtığım bir filmi ya da futbol maçını çok rahat tv den seyredebiliyorum yıllardır.
Cevapla
Önemsiz
Ayrıca görseldeki resim Ls (life style) sanatsal seri. Tablo görünümlü, içinden duvara asma aparatı çıkan şık ve ortam ışığı yandığında ekranı otomatik açan bir ürün. :)
Cevapla
yakup
dizaynı bu şekilde olacaksa hiç olmasın çok kötü bu dizayn estetik görseklikten uzak olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.