Samsung ve Google etkinliği ertelendi

Steve Jobs' ın vefatı nedeniyle, Samsung ve Google 11 Ekim' deki etkinliklerini ertelediler.

Samsung ve Google etkinliği ertelendi

Samsung ve Google tarafından 11 Ekim' de düzenlenmesi beklenen etkinlik ileri bir tarihe ertelendi. Nexus Prime ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich mobil işletim sisteminin tanıtılacağı etkinlik, Samsung ve Google aldığı ortak karar neticesinde ertelendi.

Konu ile ilgili olarak Samsung' dan Kim Titus şu açıklamayı yaptı;

Samsung ve Google, daha önceden 11 Ekim'de olarak planlanan San Diego'daki CTIA fuarı sırasındaki Samsung Mobil Unpacked etkinliğini ertelemeye karar verdi. Mevcut koşullar altında, her iki şirket de yeni bir ürünün duyurulması için doğru zamanın olmadığı konusunda hemfikir. Biz her türlü rahatsızlıktan ötürü müşterilerimiz ve medyadan anlayış talep ediyoruz. Yeni bir tarih ve mekanı sırası gelince duyuracağız.

ComputerWorld' un Google' dan aktardığı bilgilere göre, ertelenmenin asıl nedeni Steve Jobs' ın hayatını kaybetmesi.

Kim Titus; Biz, Steve Jobs'ın ölümü sebebiyle tüm dünyanın saygılarını ifade ettiği bir dönemin yeni ürün duyurusu yapmak için doğru olmadığına inanıyoruz.

Google' dan gelen bir açıklama ise şöyle; Gerçekleşen bu ertelenme, yeni Google akıllı telefonu olan Samsung Galaxy Nexus'un ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich'ın çıkışlarını etkilemeyecektir. Galaxy Nexus, bir ay önce Eric Schmidt'in de ifade etmiş olduğu gibi Kasım ayında piyasada olacaktır.