Güncel

Steve Jobs öldü

Apple yöneticilerinin yaptığı açıklamaya göre eski CEO ve İpad, İpod ve İphone'un mucidi yaşamını yitirdi.


Dünyanın en değerli markalarından Apple'in eski CEO'su 56 yaşında kansere yenildi. 

Yönetiticilerin yaptığı açıklamaya göre  "Steve Jobs'un aramızdan ayrıldığını derin üzüntüyle bildiriyoruz. Steve'in zekası, tutkusu ve enerjisi, hayatımızı zenginleştiren ve geliştiren sayısız buluşun kaynağı oldu. Dünya, Steve sayesinde ölçülemez derecede daha iyi bir yer" denildi. 

Eski CEO nadiren rastlanan 'nörüendokrin' denilen tümörün sebep olduğu kanser ile mücadele etmekteydi. Hastalığının artmasından sonra Ağustos ayından itibaren yöneticiliği Tim Cook'a devretmişti. 

www.apple.com/stevejobs sayfasında yapılan açıklamaya göre "Apple, vizyon sahibi ve yaratıcı bir dehayı, dünya ise harkulade bir insanı kaybetti. Steve'i tanıyacak ve onunla çalışacak kadar şanslı olanlarımız ise iyi bir dostunu ve ilham verici bir mentorunu kaybetti. Steve, arkasında yalnızca kendisinin kurabileceği bir firma bıraktı ve onun ruhu sonsuza dek Apple'ın ilham kaynağı olacak" sözlerine yer verildi. Eski CEO ile ilgili düşüncelerini, anılarını ve taziyelerini paylaşmak isteyenlerin rememberingsteve@apple.com adresine e-posta gönderebilecekleri belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.