Güncel

Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tüketicileri kandırıyor mu? Reklamlarda gördüğümüz özellikler gerçeği mi yansıtıyor? İşte detaylar!

Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'a, su geçirmez telefon reklamlarının gerçeği yansıtmadığı iddia ederek dava açtı.

Samsung yanıltıcı reklam davasıyla karşı karşıya!

Yanıltıcı reklam yaptığı suçlamasıyla Güney Kore şirketi Samsung'a Avustralya tarafından dava açıldı. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Samsung'a yanıltıcı reklamlar yayınladığı gerekçesiyle dava açtı. (ACCC-Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu)

Davanın, Samsung reklamlarında telefonlarının suya dayanıklı olduğu, yüzerken ya da sörf yaparken de kullanılabileceğini içeren yanlış bilgi verildiği suçlamasıyla açıldığı ortaya çıktı. 

ACCC, hukuki süreç başlatılmadan önce 300'den fazla Samsung reklamının incelendiğini açıkladı. Samsung ise dava karşısında savunma yapacaklarını ve reklamlarının arkasında olduklarını duyurdu. 

ACCC'den yapılan açıklamaya göre, Samsung reklamlarında telefonlar, su altında ve yüzme havuzunda suya maruz kalmalarına rağmen günlük yaşamda etkilenmedikleri şeklinde resmedilmesinin yanıltıcı olduğunu ileri sürüyor. 

Samsung reklamlarında telefonlarının IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olmasına rağmen, ACCC bu sertifikanın tuzlu su ve yüzme havuzlarını kapsamadığını savunuyor. Şirketin suçlu bulunması halinde para cezası alabileceği belirtildi. 

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Yorumlar
yakup
özelliği olan telefonlarda belli bir metreye kadar suya dayanıklı olur adamların yaptı su testi hep tatlı su testleri bu testi tuzlu suda yapsa yaa...
Cevapla
Sinan
Ne güldüm be kullanma kılavuzuna bakın yazar. 30 cm derinlik ibaresi vardır çoğunda.. onuda geçtim s7 vardı bozuldu rapor aynen söyle Sıvı teması kullanıcı hatası.. madem suya dayanıklı bu cihazlar nasıl oluyurda raporunda sıvı teması ile kullanıcı suçlanıyor? Tabi ben bu ülkedeki çoğu kişi gibi paramı yedirmem deyip dava açtım telefonun 3 kâti para aldım cihazı da sıfır vermek zorunda kaldılar demem o ki aldığın ürün 100 tl de olsa hakkını ara ara ki bunlar millete kazık atamasın herkes hakkını aramadığı için bunlar bu kadar rahat.
Cevapla
Lonely man
Tüketici mahkemesinde dava açarsın o zaman hiç bir ödeme yapmazsın ve haklı bulunursan verdiğin paranın fazlasını da alırsın
Xxx
Açacağın davanın maliyeti zaten telefonun fiyatının 3 katına denk gelecek. Hatta daha fazla. Pek inandırıcı gelmedi dava olayın. 😬
azmi
zamsung,a inanma..avusturalya..cezanı kes..ülkenden uzaklaştır. aşağıdaki kişi.samsung,da çalışıyor..SU GEÇİRMİYOR diyen uydurmacı ve yalancı..milletin vebalini alıyor..koskoca devlet hata buluyorda sendeki langırt sumsung mu hatasız..hhahahahahaaauuuuuuuuuuuuuu uydur..
Cevapla
fırtına corc
10 milyar dolar ceza kes..Avusturalyalı hakim.. akılları başlarına gelsin..milletleri aldatmasınlar. üreticilerin her şeyleri sakattır. samsung.apple..Lg..sony..ve çin malları tehlikeli ve yanıltıcıdır.
Cevapla
Su geçirmiyor
S5 ve S7 ile denizde ve havuzda su altında bir çok kez video çektim hiç bir problem olmadı.Suya girdikten sonra en az 2 saat sarja takmayacaksın nem algılayıcı sensör devreye girip cihazı koruyor.
Cevapla
reco
su geçirmiyor diyen kişi samsung elemanı.. 4 saat suyun içinde kalmış bişey olmamış..ufak at civcivler yesin.. bobo
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.