Güncel

Samsung yeni mağazasında Apple'dan esinlenmiş!

Samsung da kendi mağazasını açıyor!


Samsung ilk mağazasını Güney Amerika, Vancouver'da açtı. Fakat gözlerden kaçmayan bir ayrıntı da Apple Store'dan esinlendiği. Kore firması Samsung ve Apple patent davalarıyla gündemden düşmedi.

Şimdi ise Samsung'un mağazası konusunda Apple'dan ilham aldığını görüyoruz. Samsung Güney Amerika'da ilk defa kapılarını kendi mağazasında kullanıcılara açtı. Videoda da izleyebileceğiniz gibi Samsung mağazadaki konseptinde Apple'ın estetik ve keskin çizgisi hissediliyor.

1342365134_samsungstoreny.jpg

Apple Store ile benzerlikler olduğu açık fakat asıl can alıcı soruya gelecek olursak bu bir kopya mı? Cevap hayır. Bu tam bir kopya sayılmaz, fakat Apple'ın başarılı satış tüyolarından aldığı bir gerçek. Samsung Experience Store ilk olarak New York'ta açıldı fakat ürünlerinin tamamının satışı orada gerçekleştirilmiyordu.

Bu deneyimden sonra Samsung asıl mağazasını açtı. Samsung Apple'ı kendi yöntemleriyle yenmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft da kendi mağazasını açmıştı, Sizce her üretici kendi mağazasını açmalı mıdır?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.