Güncel

Samsung yine bir rekor kırdı ama sonuçtan çok da memnun değil!

İşte son 100 yılın en hızlı büyüyen şirketlerinden Kore'li firmanın son istatistikleri!

Samsung yine bir rekor kırdı ama sonuçtan çok da memnun değil!

Güney Kore’nin elektronik devlerinden Samsung, bir rekora daha imza attı. 2013 yılı dördüncü çeyrek rakamlarına göre şirket geçen yıl 213 milyar dolar gelir elde ederken, bunun 34 milyar dolarının kar olduğu bildirildi. Samsung böylelikle, senelik kar ve gelir rekorunu kırmış oldu.

Samsung'un 2012 yılına nazaran 2013 rakamları ile kendi rekorunu kırmasına rağmen sonuçlardan çok da memnun olmadığı ifade ediliyor. Bir önceki çeyrekte 55 milyar 300 milyon dolar gelir elde edip bir rekora imza atan şirketin memnuniyetsizliğinde; dördüncü çeyrekteki gelirinin yaklaşık 100 milyon dolarlık bir farkla bu çıtanın altında kalmasının etkili olduğu kaydediliyor. 

1389089041_yeosu-expo-samsung-pavilion-4.jpg
Diğer yandan şirketin kar konusunda da hayal kırıklığı yaşadığı öne sürülüyor. Üçüncü çeyrekte yaklaşık 10 milyar dolarlık net kar elde ederek dünyadaki 5 şirketten biri haline gelen Samsung, dördüncü çeyrekte yüzde 18,31’lik bir düşüş yaşayarak 7,7 milyar dolar kar elde etti. Bu rakam 2012 yılı dördüncü çeyrekteki 8 milyara yaklaşan kar miktarının altında. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.