Güncel

Samsung'a bir darbe daha!

Samsung çarptırıldığı cezanın yanında bir darbede hisselerden aldı.


ABD'de yapılan mahkemede jürinin Apple tasarımlarını kopyaladığı gerekçesi ile suçlu bulduğu Samsung Electronics hisseleri karardan sonra dört yıl içinde neredeyse en büyük düşüşünü yaşadı. Güney koreli şirketin hisseleri yüzde 7 oranında düştü.

Samsung Amerika'da görülen mahkemede Apple'a karşı suçlu bulunmuş ve 1 milyar dolar ödemeye mahkum edilmişti. Samsung bu karara itiraz etmeye hazırlanıyor.


1346048130_62488989apsum.jpgAnalistler Samsung'un gelirlerini etkileyeceği yönünde endişe duyduklarını söylediler. Amerika Birleşik Devletleri Samsung için önemli bir Pazar ve Apple'ın 20 Eylül'de görülecek duruşmada Samsung ürünlerinin yasaklanmasını talep edeceklerini söylüyorlar.

Samsung için en büyük endişelerden birisi ise Apple'ın Samsung'un eski modellerine odaklanmış olmayıp Galaxy S3'ünde satışının yasaklanmasını isteyecek olmasıdır. Samsung'un amiral gemisi Galaxy S3 satış rekorları kırdı ve bu cihazın yasaklanması Apple için önemli bir avantaj olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.