Güncel

Samsung'a İran'da yasak getiren reklam

İsrail'de yayınlanan Samsung reklamı İran'ı kızdırdı. Çileden çıkan İran ülke genelinde Samsung'a geçici yasak getirdi.


HOT kablolu televizyonunda yayımlanan reklam filminde, İsfahan kentindeki uranyum zenginleştirme tesisi havaya uçuyor. Tesisin yakınlarında İsrail casusu tablet bilgisayarında video izleyerek vakit geçirirken yanına kadın kılığındaki üç erkek geliyor. Canı sıkılan casus yanına gelen üç kadın kılığındaki erkeğe  Samsung tablet bilgisayarındaki özellikleri anlatmaya başlıyor. Tabletin özelliklerini incelerken o esnada kadın kılığındaki erkeklerden biri yanlışlıkla bir tuşa basar ve o anda arka planda görünen tesis havaya uçar.

1328360121_220206y.jpg

Tahran yönetimini kızdıran reklam filminden sonra İranlı bir milletvekili, aşağılayıcı reklam nedeniyle Güney Koreli marka ile ticari ilişkilerini kesebileceğini söyledi.

Samsung Tahran temsilciliği reklamın İsrail bürosu tarafından çekildiğini ve kendileriyle bir alakası olamadığını söyledi. Ama İran Meclisi Enerji Komitesi'nden Arsalan Fathipour ise İngilizce yayım yapan Press TV'ye yaptığı açıklamada, "Samsung'un İsrail'e yanaşmayı tercih ederek İran'la olan yüksek ticari hacmini göz ardı ettiğini" belirtti. Fathipour, "Samsun'un özür dilemesi ilişkilerin düzelmesi için yeterli olmayabilir" dedi.

İşte İran'ı kızdıran o reklam filmi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.