Güncel

Samsung'da deprem! Bir devir daha sona erdi!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung bir deprem ile sarsıldı. İşte detaylar!

Samsung'da deprem! Bir devir daha sona erdi!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, şok bir haber ile sarsıldı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan  Lee Kun-hee, hayatını kaybetti. 78 yaşındaki deneyimli iş insanı, Samsung'un dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olmasında önemli paya sahipti. Adı zaman zaman skandallar ile de anılan  Lee Kun-hee, uzun zamandır hastanede tedavi altında idi. Son yapılan açıklama ile beraber ise Samsung Yönetim Kurulu Başkanı'nın hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Samsung'da deprem! Bir devir daha sona erdi!

1987 yılında Samsung yönetiminin en başına gelen Kun-hee, 21 yıl boyunca başkanlık görevini yürüttü. 2008 yılında politikacılara ve savcılara rüşvet verdiği iddiası ile yargılanan ünlü isim, 98 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı ve buna ek olarak da 3 yıl hapis cezası aldı. 2009 yılının Aralık ayına gelindiğinde dönemin devlet başkanı tarafından affedilen iş adamının bu karar karşılığında Güney Kore devlet başkanına da rüşvet verdiği ortaya çıktı. Tüm bu gelişmelerin ardından 2010 yılında yeniden Samsung'un başına geçen Kun-hee, 2014 yılında ise kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Bu olaydan sonra hastanede müşahede altında kalan Samsung'un en önemli ismi, oğlunu şirketin en güçlü yöneticilerinden birisi yaptı ve işlerini onun üzerinden görmeye başladı. Yani Kun-hee, hastanede olmasına rağmen aslında oğlunu kullanarak istediklerini yapmaya devam ediyordu. Güney Kore merkezli şirketi koca bir dev haline getiren isim olarak bilinen tecrübeli başkanın ölümü sonrasında şirket içerisinde nasıl bir yapı oluşacağı ise merak ediliyor.

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Ne biçim haber vs başlığı ! Töbe töbe...sanki bir skandal vb birşey varmış gibi...
Cevapla
Samsung piyasanın her zaman hakimi givi duri
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.