Güncel

Samsung'dan kameralı süpürge

Samsung'un CES 2013'te sergileyeceği kameralı süpürge görüntülendi.

Samsung'dan kameralı süpürge

CES 2013 etkinliği büyük bir merakla bekleniyor. Bu fuarda stant açacak firmalardan Samsung'un akıllı telefonlardan çok ev elektroniği yeniliklerine ağırlık vereceği söyleniyor. Firmanın fuarda tanıtacağı ürünlerden biride robot süpürge.

Smart Tango Corner Clean adındaki robot süpürge, bazı yeniliklerle temizlik anlamında diğerlerini geride bırakıyor. Uzayan fırça teknolojisi özelliğinin ise dünyada bir ilk olduğu iddia ediliyor. Bu teknoloji sayesinde evin erişilmesi zor olan bölgelerini temizlemede kolaylık sağlanıyor.

1357124630_83318987395dc37e15fdz.jpg

Samsung'un kamera ile donatılmış Visionary adı verilen haritalama sistemi ise cihazdaki diğer bir yenilik. Ön kısmına monte edilmiş lens ile saniyede 30 resim çeken cihaz evin sanal bir haritasını oluşturuluyor ve temizlik için en hızlı güzergahı belirliyor. Yerleştirilmiş çok sayıda sensör ile de merdiven, delik, yükselti gibi engeller de tespit edilebiliyor. Programlama ve hata uyarıları ürünün üst kısmındaki LCD ekranda da görebiliyorsunuz.

CES 2013'te tüm detayları hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.