Güncel

Samsung'tan gençlere iş imkanı

“Discover Samsung” projesi ile seçilen üniversiteli gençler Samsung’da işe başladı

Samsung'tan gençlere iş imkanı

Samsung, parlak fikirleriyle dikkat çeken gençlere yatırım yapmak üzere yepyeni bir İK projesine imza attı. Bu yıl ilki gerçekleştirilen “Discover Samsung” projesi, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar arasından geleceğin potansiyel liderlerini seçerek, onlara 6 ay süresince Samsung Electronics dünyasını deneyimleme fırsatı sunuyor.

Samsung yöneticilerinin rehberliğinde Giyilebilir Teknolojiler

“Discover Samsung” projesi kapsamında; Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, ITÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi başta olmak üzere Türkiye’nin 15farklı üniversitesinden gelen başvuruları kabul eden Samsung, başvurular arasından seçilen 65 öğrenci ile 13 ayrı proje grubu oluşturdu.  

Projeye katılan öğrenciler, “Giyilebilir Teknolojinin Bilinirliğini Arttırmak” konulu strateji projelerini hazırlarken Samsung yöneticileri de proje gruplarına mentörlük yaparak onlara deneyimlerini aktardılar.

1436855537_samsungik.jpg

Jürinin seçtiği ilk üç proje grubuna, Samsung’da part time staj fırsatı

Değerlendirmeler sonucunda 13 proje arasından belirlenen ilk 5 proje grubunun çalışmaları, 8 Haziran’da düzenlenen ve Samsung Electronics İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç, Tüketici Elektroniği Ürünleri Direktörü Hüseyin Erel, Satış Sonrası Servis Direktörü Gökhan Uğurlu, Pazarlama ve İletişim Direktörü Can Emci’nin jüri olarak yer aldığı sunum gününde paylaşıldı.

Toplam 12 kişi 13 Temmuz’da Samsung’da işbaşı yaptı

Jüri tarafından seçilen ilk 3 proje grubuna dahil olan üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, 13 Temmuz itibarıyla 6 ay part-time (yarı zamanlı) olarak Samsung Electronics ekibinde yer alma ayrıcalığının sahibi oldu.

Samsung yöneticilerince seçilen ilk üç proje grubunda yer alan 12 kişi; 13 Temmuz’da düzenlenecek ödül töreninin ardından IT&Mobil İletişim (IM), Tüketici Elektroniği (CE), Satış Sonrası Servis (CM), Kurumsal

Çözümler EB ve İdari bölümler olmak üzere tüm Samsung departmanlarında oryantasyon yapmak üzere ilk iş günlerine başladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.