Güncel

Samsung'un Android tabanlı yeni fotoğraf makinesi: Samsung NX1

Kimi özellikleri netleşen aynasız fotoğraf makinesinin eylül ayında resmiyet kazanması bekleniyor.


Yeni bir sızıntıya göre Samsung, Android işletim sistemiyle çalışan Galaxy NX aynasız fotoğraf makinesinin yeni sürümü üzerinden çalışıyor. 16-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Photokina etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni nesil aynasız Android tabanlı fotoğraf makinesi serinin önceki modelinde olduğu gibi profesyonel kullanıcıları hedef alacak. Galaxy NX ve NX mini modellerinde yer alan 20MP çözünürlüklü sensör, Samsung NX1'de 28MP seviyesine yükseltiliyor. APS-C CMOS sensörlü fotoğraf makinesi aynı zamanda 4K video kayıt yapabilecek ve mevcut NX lensleriyle uyumlu olacak.

1401252019_samsung-nx-50-150mm-f2.8-ois-stm-lens.jpg

Samsung NX1 hakkındaki bilgiler şu an bunlar sınırlı. Güney Koreli üreticinin kamera özelliklerini ciddi manada geliştirmenin yanı sıra yeni kamera çözümünde ekran, işlemci, pil daha doğrusu diğer donanım argümanlarını da önemli ölçüde geliştirmesi bekleniyor. Yeni kamera serinin daha önceki modellerinde olduğu gibi yüksek bir fiyattan çıkış yapması bekleniyor.

Sızan görüntüye göre Samsung ayrıca aynı etkinlikte f/2.8 diyafram aralığına sahip 50-150mm lensli toz geçirmez NX lensin duyurunu da gerçekleştirecek.

1401252030_samsung-nx1-mirrorless-camera.jpg


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.