Güncel

Samsung’un eski cihazlarına yasaklar geldi

Samsung yeni satış yasaklarıyla karşı karşıya

Samsung’un eski cihazlarına yasaklar geldi

Samsung büyük ve ileri teknoloji cihazlarını sınır tanımadan ve vakit kaybeden arka arkaya piyasaya çıkarıyor. Uzun zamandır Apple ve Samsung mahkeme savaşlarından da görmüyoruz. Samsung için her şey kusursuzken bir taraftan da eski cihazlarına yasaklar gelmeye başladığı ortaya çıktı.

Samsung bir taraftan yaparken bir taraftan da bozuluyor. Amerika’da satışlarına yasak konulan ilk ürün Samsung’un yeni ileri teknoloji akıllı saati Samsung Gear.

1381179463_applesamsungruling610x426.jpg

Önümüzdeki Perşembe gününden itibaren Gear satışları Amerika’da yasaklanacak. 2011 yılından bu yana Apple ile yoğun bir mahkeme savaşı içinde olan Samsung için bu yolun bir sonu yok.

Samsung’un açıklamalarında samimi bir şikayet bulunuyor. Ürünlerinin bir taraftan yapılırken bir taraftan haince bozulduğuna dikkat çekiyor. Komisyonun bu konuda daha duyarlı davranması gerektiği düşünülüyor.

Peki bu yasaklar neden Türkiye’de yada başka bir ülkede olmuyor da Amerika’da oluyor? Bu sorunun ilk cevabı Samsung’un en büyük pazarının muhakkak ki Amerika olması. Bunun yanı sıra ikinci önemli sebep ise kanunlar. Amerika kanunları dava edilme ve bundan haklı çıkma durumlarında dillere destan maddelere sahip. Bu nedenle Apple ve Samsung arasındaki savaş dinmek bilmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.