Güncel

Samsung'un IFA 2012 talihsizliği!

IFA 2012'de yaşanan bu olay Samsung'u büyük zarar uğrattı!


Samsung geçtiğimiz günlerde başlayan, Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen lansmanda yepyeni mobil cihazlarını tanıtmış, milyonlarca kişinin merakını gidermişti. Samsung'la birlikte yine onlarca ünlü markanın katıldığı IFA 2012, çok güzel cihazlara ev sahipliği yapmış oldu.

Fuara katılan dev firmalardan birisi de yukarıda da bahsettiğimiz gibi Samsung idi. Samsung IFA 2012'de ufak ama sonucu büyük bir talihsizlik yaşadı. Berlin\'e, IFA 2012'ye getirdiği  OLED prototiplerini çaldırdı. Değeri on bin doları geçen ve sır niteliği taşıyan bu çipler için polisler çoktan harekete geçti bile.

1347012899_samsung-oled-ifa-2012.jpg
Bu noktada biraz yorum yapacak olursak, elektronik üzerine Samsung'un dünya üzerine neredeyse rakip olmadığı firma yok denecek kadar az. Başına saran tek firma Apple değil diyebiliriz. Her an her şeyin olabileceği durumlar olarak bahsettiğimiz bu tip olaylardan birisi de geçtiğimiz günlerde Samsung'un başına geldi.

1347012729_samsung-ifa-2012-hero.jpg
Çalınan prototipleri Samsung'un, Galaxy S, Galaxy Note ve daha bir çok akıllı telefonunda kullandığı ortaya çıktı. Aynı teknolojiyi temel alan bu çiplerin Samsung'un yeni nesil televizyonlarının teknolojisinin temellerinde yer aldığı da biliniyor. İddiaya göre Samsung'un yeni nesil televizyonlarının Almanya'da 21 - 28 Ağustos arasında ortadan kaybolduğunu, Güney Kore ile - Almanya polisinin ortaklaşa çalıştığı detayı ortaya çıktı!
Yorumlar
Misafir
Apple çalmıştır :))))
Cevapla
Üzüldüm.
Cevapla
Misafir
yazık olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.