Güncel

Samsung'un Kore Gazileri Eğitim Bursu yeni dönem başvuruları başlıyor!

Kore Savaşı gazilerinin torunlarının üniversite eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor. 15 Eylül’e kadar başvuruların kabul edileceği “Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu”nun yeni dönemde kontenjanı da artıyor.

Samsung'un Kore Gazileri Eğitim Bursu yeni dönem başvuruları başlıyor!

Dünyanın teknoloji öncülerinden Samsung Electronics’in, Kore Savaşı Gazilerine duyulan minnetin bir ifadesi olarak 2011’de başlattığı “Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu” için 2014-2015eğitim dönemi başvuruları başladı. Kore Savaşı Gazileri’nin torunlarına yönelik oluşturulan üniversite bursu imkanından yeni dönemde toplam 250 öğrenci yararlanıyor olacak. Başvurular 15 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoon Joung, Kore Gazileri Eğitim Bursu programının yeni dönemi ile ilgili olarak; “Kore Savaşı’nda vatandaşları omuz omuza çarpışan Güney Kore ile Türkiye arasında o dönemde kurulanözel ve sıkı bağlar, bugün de aynı şekilde devam ediyor. Samsung Türkiye olarak biz de, 60 yıllık bu bağı daha da kuvvetlendirmek ve Kore Savaşı Gazilerine duyduğumuz minneti ifade etmek için , gazilerimizin torunlarının eğitimlerine katkı sağlamayı kendimize görev edindik. İlk olarak 2011-2012 eğitim yılında hayata geçirdiğimiz burs projemizde ilk sene 150 olan burs kontenjanımızı geçtiğimiz sene 200’e yükseltmiştikBu yıl ise kontenjanımızı 250’ye çıkardık. Bu eğitim bursu sayesinde; gazi torunlarımızın eğitimlerine destek sağlamaktan ve geleceklerine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz dedi. 

Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin katkılarıyla hayata geçen Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu’na, Türkiye’deki ve/veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde (ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde) eğitim gören ve Kore Gazisi torunu olan öğrenciler başvuruda bulunabilecek.


Yalnızca online başvuruların kabul edileceği
 üniversite eğitim bursu hakkında detaylı bilgiye, www.samsungsosyalsorumluluk.com ve www.tog.org.tr adreslerinden ulaşılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.