Güncel

Sanal gerçeklik savaşlarında rekabetin dozu yükseliyor!

Intel sayesinde beklenen en sonunda gerçeğe dönüşüyor.

Sanal gerçeklik savaşlarında rekabetin dozu yükseliyor!

Gün geçtikçe popülerleşen sanal gerçeklik teknolojilerinde rekabet hız kazanıyor.Sanal gerçeklik deyimini duyduğumuzda hemen herkesin aklına gelen VR gözlükler Intel sayesinde artık bir telefona yada bir kabloya bağımlı olmayacak.Şirketin San Francisco'da düzenlediği Developer Forum'da açıklanan bilgilere göre sanal gerçeklik teknolojilerinde farklı bir sistem kendisini gösterecek.


1471525332_vr.jpg


HTC Vive'daki karmaşaya sebebiyet verebilecek kablo, Gear VR'daki akıllı telefona bağımlılık Project Alloy sistemiyle tarihe karışabilir.Intel'in Alloy Başlığı olarak nitelendirdiği sistemin diğer yeni özelliği ise Real Sense sensörlerini dahili olarak barındıracak olması.HTC Vive'ın aksine çevreye ek sensörler yerleştirilmeden etraftaki nesneleri algılayacak ve görüntüye anında aktaracak olan komponentler cihazın kendi içinde dahili olarak bulunacak.

Elbette ki Intel'in bu RealSense teknolojisi üzerinde biraz daha kafa ağrıtması gerekiyor.Örneğin bu sensörlerin derinlik algılama sistemi şimdilik biraz zayıf.Bunu dışında tasarım ve verimlilik anlamında olumsuzluk getirebilme ihtimilini de göz ardı etmeyelim.Çünkü söz konusu cihaz herhangi bir PC'ye yada akıllı telefona ihtiyaç duymadan işlemciyi ve diğer birçok donanımı kendisinde taşımış olacak.Pratiklik olarak gayet iyi bir sistem olsa da Intel'in ergonomi olarak nasıl bir konfor sunacağı ise merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.