Güncel

Savunma sanayiinde menzil başarısı!

Kanatlı Güdüm Kiti'nin seri üretimi başladı!


TÜBİTAK tarafından yapılan yazılı açıklamayla, Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü, savunma sanayisinde geliştirdiği önemli projelerle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmetine devam ediyor. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü tarafından tasarımı ve F-4 ve F-16 platformlarına sertifikasyonu tamamlanan, uçaktan bırakılan  güdümsüz bombalara güdüm ve uzun menzil yeteneği kazandırmak üzere geliştirilen Kanatlı Güdüm Kiti'nin seri üretimine başlandı.

Kanatlı Güdüm Kiti, her türlü hava koşulunda kullanılabiliyor. Milli imkanlarla geliştirilen ve üretilen Kanatlı Güdüm Kiti sistemi, sahip olduğu özelliklerle Türkiye'nin dışa bağımlılığını azaltma, savunma sanayisinin millileşme çalışmaların önemli bir örneğini oluşturuyor. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü, bu üretimlerde rol alan alt yükleniciler de savunma sanayiinin gelişmesine katkıda bulundu.

1512389150_0412201712075049592173.jpg

Kanatlı Güdüm Kiti silah sistemi tasarımı, entegrasyonu ve üretimlerini başarıyla tamamlayan TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü, ayrıca Kanatlı Güdüm Kiti'nde kullanılan ısıl pil ve bazı piroteknik bileşenler gibi kritik alt sistemlerin tasarım ve üretimlerini de milli imkanlarla kendi altyapılarında gerçekleştirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.