Güncel

Scarlett Johansson, Disney'e dava açtı!

Ünlü oyuncu Scarlett Johansson, Black Widow filmi sebebiyle Disney'e dava açtı. İşte detaylar.

Scarlett Johansson, Disney'e dava açtı!

Marvel evreninde Black Widow olarak tanınan oyuncu Scarlett Johansson, Black Widow filmi yüzünden Disney'e dava açtı. Davanın gerekçesi ise Black Widow filminin aynı anda hem sinemalarda hem de Disney'in yayın akışında yayınlanması.

Anlaşmaya göre Scarlett Johansson, filmin sadece gişe hasılatından gelir elde edecekmiş. Ancak filmin hem sinemalarda hem de online bir platformlarda yayınlanmasıyla ünlü oyuncunun gelirine engel konulmuş oldu. Covid-19 sebebiyle insanlar toplu alanlara girmekten çekiniyor. Üstelik aylık abonelik sistemiyle film Disney+'tan izlenirse daha ucuza geliyor. Bu sebeple insanlar filmi izlemek için sinemayı değil yayın akışı devini tercih ediyor. Bu da oyuncunun iddiasına göre anlaşmalarına aykırı.

Scarlett Johansson, Disney'e dava açıyor!

Scarlett Johansson, Disney'e dava açtı! - Resim : 1

Covid-19 pandemisi nedeniyle film uzun süre gecikmişti. Ardından Black Widow nihayet bu ayın başlarında 9 Temmuz’da gösterime girdi. Film hem sinemalarda hem de yayın akışında yayınlanınca ünlü oyuncu Scarlett Johansson ve Disney mahkemelik oldu.

Disney konuyla ilgili açıklamada bulundu: The New York Times'tan Brooks Barnes, Disney’in açıklamasını Twitter’da paylaştı. Disney’in tam açıklaması şu şekilde: “Bu dosyalamanın hiçbir değeri yok.  Disney, Bayan Johansson’ın sözleşmesine tamamen uydu ve dahası, Black Widow, Disney+’ta Premier Erişim ile bugüne kadar aldığı 20 milyon doların üzerine ek tazminat da kazandı.” 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.