Güncel

Oy kullanacağınız yeri öğrenin

24 Haziran erken seçiminde nerede oy kullanacağınızı YSK ve e-Devlet üzerinden öğrenebiliyorsunuz.

Oy kullanacağınız yeri öğrenin

24 Haziran erken seçimleri yaklaşırken seçenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de seçmen listeleri ve nerede oy kullanılacağı.  e-Devlet ve Yüksek Seçim Kurulu yani YSK üzerinden sorgulanabilecek seçmen kütükleri 12 Mayıs'a kadar askıda olacak.

Seçmen Bilgisi nasıl sorgulanıyor?


Oy kullanacağı yeri merak edenler e-Devlet üzerinden nerede oy kullanacağını görebiliyor. Ayrıca e-Devlet kullanmayanlar için YSK da kendi resmi internet sitesi içinde açtığı Seçmen Bilgisi Sorgulama modülü ile bu hizmeti sunuyor. YSK üzerinden alınan hizmette nerede oy kullanacağı il ve ilçe bilgisi olarak gösteriliyor. Ayrıca aynı hanede yer alan seçmenler ve aynı binada yer alan seçmenler de listede isim olarak görüntüleniyor.

Siz de nerede oy kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız e-Devlet ya da YSK resmi internet sitesi üzerinden seçmen bilginizi görebilirsiniz. YSK sayfasından yapılan sorgulamalarda ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi almak için e-posta adresi ya da telefon numarası gibi detaylar da verilebiliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.