Güncel

Sedat Peker hesaplarına erişim engeli geldi!

İddialar doğruysa bir süredir çektiği videolarla gündemden düşmeyen Sedat Peker'in sosyal medya hesaplarına erişim engeli geldi. Ancak bu karar henüz uygulanamadı. İşte detaylar.

Sedat Peker hesaplarına erişim engeli geldi!

Sedat Peker bir süredir Türkiye medyasında gündemden düşmüyor. Çektiği videolarla trend olan isim, şimdi tekrar sosyal medya hesaplarına erişimin engelleneceği iddası ile gündemde.

Bugün iddialara göre Sedat Peket'in YouTube'a yüklediği videolar nedeniyle Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesapları kapatıldı, ancak ülkemizde söz konusu platformların temsicilikleri olmasına rağmen, bu kapatma kararı hala uygulanmadı. 

Haber, bilişim hakları uzmanı Yaman Akdeniz'den geldi. Sedat Peker'in sosyal medya hesaplarının kapatılması için gerekçe ise  'milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması' olarak açıklandı. Ancak Akdeniz, kararın henüz uygulanmaya konulmadığını kaydetti.

Sedat Peket'in sosyal medya hesaplarının kapatımasına yönelik açıklama

Yaman Akdeniz ayrıca hesabında "Sedat Peker'in YouTube kanalı ve bazı videoları ile Twitter ve Instagram hesapları, millî güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle erişime engellendi. İlgili platformların Türkiyede temsilcilikleri olmasına rağmen hakimlik kararı henüz uygulanmadı." ifadelerini kullandı.

Yakın zamanda gelen yeni bir kanunla Twitter, Youtube ve Instagram gibi platformlar Türkiye'ye temsilci atadı. Yaman Akdeniz açıklamalarına şu ifadelerle devam etti: "Türkiye'de Twitter, YouTube ve Instagram'ın artık yasal temsilcileri var. Bu yasal temsilcilikleri Türkiye talep etti ve geçen sene 5651 sayılı Kanun değişti. Sözde bu platformlar "dize geldi". Türkiye ise uygulamada bu platformlara söz geçiremiyor." Sedat Peker cephesinde neler olacağı henüz çok muamma, bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Misafir
Attığim yorumu paylaşmamışsınız işinize gelmedi sanırım Teknolojioku ekibi
Cevapla
ergin
eşkiya ya nekadar çok bel bağlamışsınız eşkiyada memdet umar hale gelmişiniz teknoloji den haber verin eşkiy nın haberine değil çok mu lazım eşkiyanın sitesi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.