Seferberlik ilan edilecek mi?Seferberlik emri sorgulama nasıl yapılır?

28 Şubat itibariyle tüm Türkiye teyakkuza geçmiş durumda. Peki seferberlik ilan edilecek mi? İşte seferberlik emri sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtı.

Seferberlik ilan edilecek mi?Seferberlik emri sorgulama nasıl yapılır?

Türkiye’nin daha önce Suriye’ye yaptığı barış operasyonlarında seferberlik emri konusu da gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seferberlik emrine alınmayı bekleyen milyonlarca Türk vatandaşının hazır olduğunu belirtmesi, vatandaşları heyecanlandırmıştı

Seferberlik ilan edilecek mi? Seferberlik emri sorgulama nasıl yapılır?.

Nitekim geçtiğimiz gün yaşanan olaydan sonra da akıllara aynı soru geldi. Suriye’deki rejim güçlerinin, kahraman askerlerimizi şehit etmesi sonrası tüm Türkiye yasa boğuldu. Bu saldırıya sessiz kalmayan Türk Ordusu hem havadan, hem de karadan rejim unsurlarını adeta bombardımana tuttu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile rejim güçlerinin doğrudan karşı karşıya gelmesi akıllara aynı soruyu getirdi. Seferberlik ilan edilecek mi? Hemen belirtelim. Hali hazırda böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü rejim güçleri bizim ordumuzun gücüne denk bir güç değil. Dolayısıyla şimdi bile rejim güçlerinin geri çekilme aşamasında olduğunu söylemek mümkün. Çünkü sabah saatlerinden bu yana durmak bilmeyen yoğun bir bombardıman söz konusu.

Fakat yine de seferberlik emri nasıl yapılır sorusuna biz yanıt verelim. E-devlet’e girerek arama çubuğuna seferberlik emri yazmanız ve çıkan sorgulama linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

Eğer bu aramada seferberlik emriniz var görünüyorsa, seferberlik ilan edildiğinde birliğinize teslim olmanız gerekiyor. Eğer seferberlik emriniz yoksa, seferberlik ilanı söz konusu olduğunda dahi herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Fakat tekrardan belirtiyoruz. Hali hazırda seferberlik ilan edilecek mi sorusunun yanıtı hayır diyebiliriz.

Dünyanın en güçlü orduları için tıklayın!