Güncel

Seyir halindeki bir uçağın her anı GoPro'lara işte böyle kaydedildi!

Saniye saniye kaydedilen o muhteşem görüntüler!

Seyir halindeki bir uçağın her anı GoPro'lara işte böyle kaydedildi!

Geçtiğimiz günlerde Air Tahiti Nui adındaki bir Fransız hava yolu şirketi, 15. yıl dönümü itibariyle bir uçağın bilimum yerlerine ve jet motoruna alabildiğince GoPro kameralar yerleştirdi. Yerleştirilen kameraların uçağın her anını kaydetmesi ve bu kayıtların yolculuk bittikten sonra yayınlanması, büyük beğeni topladı.

1388575814_gopro-05.jpg

Tahiti’de 2007 yılından beri teknik mühendis olarak görev alan 32 yaşındaki Matthieu Courtois tarafından hazırlanan videoya pilot Ludovic Allain eşlik etti. Dünyanın en popüler uzun menzilli uçaklarından olan Airbus A340'a yerleştirilen kameralar ve onların sunduğu muhteşem manzara büyüledi.

1388575782_gopro-02.jpg

Uçuşu her açıdan net bir şekilde, saniye saniye kaydeden kameralar eşi benzeri bulunmayan görüntülerin hayata geçmesine imza attı. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, sizleri daha önce gerçekleştirilmeyen, ilk olma özelliği taşıyan o video ile baş başa bırakalım, iyi seyirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.