Güncel

SHIB, 10 gün içinde yaklaşık 55.000 yatırımcısını kaybetti! Peki neden?

SHIB, madeni paranın azalmasıyla ilgili olarak 10 gün içinde neredeyse 55.000 hesap sahibini kaybetti! Peki bu yatırımcılar nerede?

SHIB, 10 gün içinde yaklaşık 55.000 yatırımcısını kaybetti! Peki neden?

Shiba Inu (SHIB) sahipleri önceki üç ay içinde kademeli olarak yükseliyordu, ancak merkezi olmayan kripto para birimi son zamanlarda sadece on gün içinde yaklaşık 55.000 sahibini kaybetti.

SHIB, 10 gün içinde yaklaşık 55.000 yatırımcısını kaybetti! Peki neden?

Şaşırtıcı olarak, son on gün içinde SHIB, CoinMarketCap verilerine göre 15 Mart'ta 1.198.789 meme token sahibine sahipken, 25 Mart itibarıyla 54.671 düşüşle 1.144.118'e geriledi.

SHIB toplam adresleri düşüşte. Kaynak: CoinMarketCap

Ağdaki köpek meme para birimini tutan benzersiz adreslerin toplam sayısı, tek bir günde 32.832 kişiyle önemli bir düşüş gördüğü 17 Mart'a kadar istikrarlı bir şekilde artıyordu.

Şimdi son düşüş, varlığa olan ilgi azalıyor gibi göründüğü için sahiplerin sayısının düştüğü art arda dokuzuncu düşüşe işaret ediyor.

Mart ayının başlarında finans analizleri ile bilinen Finbold, Shiba Inu tokenini içeren zincir üstü işlemlerin miktarının art arda dördüncü ay düştüğünü açıklamıştı. Ocak-Şubat 2022 döneminde, bu rakam %9,27 düşüşle 283.268'den 257.003'e düştü.

SHIB neden sahiplerini kaybediyor?

17 Mart'ta, takas edilemeyen jetonların (NFT'ler) bir koleksiyonu olan Bored Ape Yat Kulübü, yeni kripto para birimi simgesi ApeCoin'in (APE) piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve kripto para piyasasına büyük ilgi gösterdi.

APE ilk piyasaya sürüldüğünde, tokenin değeri kısa bir süre sonra hızla kabaca 8,50 dolara düşmeden önce 40 doların üzerine fırladı. Ancak token, değeri yalnızca 24 saat içinde neredeyse %70 oranında artarak hemen geri döndü.

Aynı zaman dilimleri göz önüne alındığında, SHIB'den ApeCoin'e bir harekete yol açmış olabilecek mevcut popüler hayvan temalı kripto para biriminin etrafındaki coşku ve vızıltıda bir değişiklik olduğu düşünülebilir. Daha önce de belirtildiği gibi, dijital varlık için zincir üstü işlemlerin sayısı azalmaktadır. 

Ek olarak, Google verileri , 'Shiba Inu jeton satın al' aramasına ilginin son zamanlarda düştüğünü ve Google Trends puanının 30 Kasım 2021'de 100'den 28 Şubat'ta sadece üçe düştüğünü ve bu da ilginin azaldığını gösteriyor. Bu dönemde şaşırtıcı bir yüzde.

Yasal Uyarı:  Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.