Güncel

Silikon Vadisi teknoloji çalışanı 1 milyon dolardan fazla parasını çaldırdı!

Silikon Vadisi teknoloji çalışanı kripto dolandırıcılarına 1 milyon dolardan fazla kaptırdı! Buradan kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Silikon Vadisi teknoloji çalışanı 1 milyon dolardan fazla parasını çaldırdı!

Amerika Birleşik Devletleri, Bay Area'da Silikon Vadisi yatırımcılarını hedef alan milyonlarca dolara ulaşan kayıpları hesabına katan yeni bir kripto para dolandırıcılığı tespit edildi.

Silikon Vadisi teknoloji çalışanı 1 milyon dolardan fazla parasını çaldırdı!

ABC7 News Bay Area'nın 19 Ağustos'ta  bildirdiğine göre, 'Domuz Kasaplığı' olarak adlandırılan kripto dolandırıcılığı, kurbanın telefonuna flört uygulamaları veya sosyal medya platformlarındaki etkileşimler yoluyla bulaşıyor ve failler sahte bir ilişki kuruyor ve hedefi kriptodaki işçilere yönlendiriyor.

Dolandırıcılar kurbanlara özellikle meşru bir kripto ticaret uygulaması veya platformunu yansıtan bir bağlantı gönderir. Ancak uygulamayı indirdikten sonra dolandırıcılar kurbanlarının cihazlarına erişiyor.

Dolandırıcılığın ölçeği şu anda bilinmiyor, ancak hedefin telefonuna virüs bulaştığında, kötü amaçlı yazılım kurbanın verilerine erişebilir. En az iki kurban tespit edildi ve kümülatif olarak hayat tasarruflarında yaklaşık 2.5 milyon dolar kaybetti. Özellikle, kurbanlardan birinin, bir Silikon Vadisi teknoloji çalışanı olması oldukça vahim.

Silikon Vadisi teknoloji çalışanı 1 milyon dolardan fazla parasını çaldırdı! - Resim : 1

Kurbanları araştıran dolandırıcılar

Yetkililere göre, dolandırıcılık, faillerin saldırıdan önce kurbanlarını araştırmasıyla, özellikle de mobil cihazlarına saldırmasıyla ilerletiliyor. Ayrıca araştırmacılar, dolandırıcılığın kişisel bilgilere erişim sağlayan sahte kötü amaçlı uygulamalar olarak ortaya çıktığını belirtiyor.

Bazı durumlarda, sahte yatırım platformları, müşteri hizmetleri yardım hatları sunacak kadar ileri gider. Ancak, kurbanlar dolandırıcılarla doğrudan iletişim kurarlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.