Güncel

Şimdi de o ülke Bitcoin'i resmi olarak tanıyor!

İddiaya göre Honduras, önümüzdeki günlerde Bitcoin'i resmi olarak yasal ihale olarak tanıyacak!

Şimdi de o ülke Bitcoin'i resmi olarak tanıyor!

Honduras, çeşitli internet kaynaklarına göre, El Salvador'dan sonra Bitcoin'i (BTC) yasal ihale olarak resmen tanıyan bir sonraki ülke olabilir. Ülkenin Başkanı Xiomara Castro, El Salvador'un "dolar hegemonyasından kaçan" tek ülke olmaması gerektiğini söyledi.

Şimdi de o ülke Bitcoin'i resmi olarak tanıyor!

Henüz doğrulanmasa da bazı kaynaklara göre, Honduras'ın Başkanı Xiomara Castro, Honduras'ın "Birinci Dünya'ya doğru ilerlemenin" hakkı olduğunu vurguladı. İddialar doğru ise, El Salvador'dan sonra Bitcoin'i (BTC) yasal ihale olarak resmen tanıyan bir sonraki ülke Honduras olabilir.

Honduras Devlet Başkanı duyurusunun ise 21 Mart Pazartesi sabahı yapılacağı bildiriliyor.

Orta Amerika ülkesi, kripto para birimine güçlü bir ilgi modelini takip ediyor. Ağustos 2021'de Honduras'ın daha önce başkent Tegucigalpa'da ilk Bitcoin ve Ethereum ATM'sini tanıttığını ve kullanıcıların yerel para birimi lempirasını kullanarak dijital varlıkları satın almalarına izin verdiği bildirilmişti.

Özellikle, bölgede ve çevresinde vakit geçiren ünlü kripto savunucusu Max Keiser, 18 Mart'ta Honduras bayrağını tweetledi ve yakında orada gerçekten bir şeyler olabileceğini ima etti:

Bitcoin'in dünya çapında yasal ihale olarak kabul edilmesi

İlginç bir şekilde, El Salvador sınırındaki Honduras, CoinMarketCap'teki  topluluk oylarına göre, kripto para biriminin yasal ödeme aracı olarak kullanılmasına izin verdiği tahmin edilen yalnızca 40. ülke.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.