Güncel

Siz şarkıyı söyleyin Fizy bulsun!

Fizy ses tanıma sistemiyle arama yapıyor.

Siz şarkıyı söyleyin Fizy bulsun!

Turkcell'in Fizy'yi almasıyla müzik altyapılı web sitesinde bazı değişiklikler göze çarpıyor. Son zamanlarda atak yapan Fizy şimdi de kullanıcılarına sesle müzik arama imkanı sunuyor. Fiesta'nın reklam kampanyasıyla gelen bu özellik henüz istenilen performansta olmasa da geliştirildiğinde Fizy'yi öne çıkaracağını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde temel özelliklerini de tekrar yapılandıran Fizy güzel bir adım daha atmış görünüyor. Bir süre önce Anroid işletim sistemi kullanan telefonlar için uygulamasını da dağıtan Fizy şimdilik sadece Google Chrome'da çalışıyor.

1340558196_resim1.jpg
Önceden beyaz renklerin hakim olduğu ana sayfasını siyah ağırlıklı olarak değiştiren Fizy'nin yeni tasarımı da Google'ı andırıyor ve ilk olarak iPhone cihazlarında test edilmiş. Müzik arama motoru olarak sade bir anasayfaya sahip olması yeni özellikleriyle de Fizy'ye olan ilgiyi artıracak.

Fizy ve Fiesta "Sevdiğin Türkçe şarkıyı veya sanatçıyı söyle keyifle dinle" şeklinde reklam yapıyor. Mikrofona konuştuğunuzda sesiniz algılanıyor ve arama yapılıyor. Yaptığımız bir kaç deneme de arama sonuçları kısmen başarılı oldu. Fizy'nin bu yeni sistemi farklı alanlarda da geliştirilerek güzel sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Siz de buradan Fizy'de sesinizle arama yapabilirsiniz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.