Güncel

Skandal! Koronavirüs aşısı diye serum enjekte etmişler!

Koronavirüs aşılarıyla ilgili büyük bir skandal ortaya çıktı. 8600 kişiye koronavirüs aşısı diye serum olarak bilinen solüsyondan enjekte etmişler.

Skandal! Koronavirüs aşısı diye serum enjekte etmişler!

Almanya'nın kuzeyindeki Friesland bölgesinde yapılan polis soruşturması sonrası hastanede görev yapan 40 yaşındaki bir hemşirenin Covid-19 aşısı yerine bazı hastalara salin solüsyonu vurduğu ortaya çıktı. Yetkililer hemşirenin aşı uyguladığı yaklaşık 8 bin 600 kişiye yeniden aşı çağrısı yaptı.

Sodyum bikarbonat ve sodyum klorür içeren salin solüsyonları, genelde burun içi bakımı ve kontak lensler için kullanılıyor.

Kızılhaç'ta görevli hemşirenin enjekte ettiği maddenin insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı belirtilirken, koronavirüs aşısı olduğunu zanneden özellikle bazı yaşlı vatandaşların bu nedenden ötürü Covid-19'a yakalanmış olabileceği belirtiliyor.

Almanya'nın kuzeyinde deniz kıyısında bulunan Friesland şehrindeki bir sağlık merkezinde yaşanan bu olay sonrasında yanlış aşı yapan hemşire polis tarafından sorgulandı. Ancak gözaltına alınmadığı kaydedildi. Polis memuru tanıkların ifadesine dayanarak olayın "tehlike arz eden şüpheli bir durum" olduğunu açıkladı.

Skandal! Koronavirüs aşısı diye serum enjekte etmişler!

Şehir konseyi üyesi Sven Ambrosy sosyal medya hesabında olayın "şoke edici" olduğunu belirtti.40 yaşındaki hemşirenin nisan ayında elinden düşürüp kırdığı BioNTech aşısı yerine 6 kişiye solüsyon vurduğu ifade edildi. Sonrasında ise neden solüsyon vurmaya devam ettiği merak konusu.

Hemşirenin neden böyle bir eylemde bulunduğu henüz bilinmiyor ancak Alman polisinin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

 Yerel medya kuruluşu NDR olayın arkasında siyasi nedenler olabileceği şüphesi üzerinde duruyor. Hemşirenin avukatları ise aşı yerine solüsyon vurulmasının siyasi bir nedeni olmadığını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.