Microsoft, Windows 11 test kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başladı

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi için yeni özellikler test etmeye başladı. İşte detaylar.

Microsoft, Windows 11 test kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başladı

Microsoft, Windows 11'de bulunan bazı yerleşik uygulamaları geliştirmeye başladı. Geliştirme Kanalındaki Windows Insider'lar artık Ekran Alıntısı Aracı, Hesap Makinesi, Posta ve Takvim uygulamalarına yönelik yeni güncellemeleri test edebilir. Güncellemelerin bazıları küçük, ancak hepsi Windows 11'deki yeni görsel stile uyacak şekilde tasarlandı.

Microsoft, Windows 11'deki klasik Snipping Tool ve Snip & Sketch uygulamalarını, her iki uygulamanın en iyi özelliklerini birleştiren yeni bir Snipping Tool uygulamasıyla değiştiriyor. Win + Shift + S klavye kısayolu, Windows 11'de ekran görüntüsü almanın ana yolu olacak ve hangi içeriğin ekran görüntüsü alınacağını seçmek için çeşitli seçeneklerle ekran alıntısı menüsünü etkinleştirecek. Ekran görüntüsü alındıktan sonra, Ekran Alıntısı Aracı, kırpma, ek açıklamalar ve daha fazlası için düzenleme seçeneklerini içerecek. 

Microsoft, Windows 11 için yerleşik uygulamaları güncellemeye başladı

Microsoft, Windows 11 test kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya başladı - Resim : 1

Microsoft ayrıca Windows 11'deki Posta ve Takvim uygulamalarını işletim sisteminin yeni görsel stiline uyacak şekilde güncelliyor. Windows gelen kutusu uygulamalarının kıdemli program yöneticisi Dave Grochocki, "Windows 11'in bir parçası gibi görünmelerini ve hissetmelerini sağlamak için yuvarlatılmış köşeler ve diğer ayarlamalar ekledik" açıklamalarında bulundu. Windows 11'deki hesap makinesi uygulaması, Windows'un geri kalanında kullanmakta olduğunuz temaya uyacak ufak tefek iyileştirmeler de alıyor. 

Son olarak, Windows 11 test kullanıcıları artık Microsoft Teams'de bire bir ve grup sesli veya görüntülü aramayı deneyebilir. Normal Microsoft Teams uygulamasında yaptığınız gibi ekranınızı da paylaşabilirsiniz. Bunlar, Windows 11 için güncellenecek uygulamalar değil. Microsoft, Windows 11'i  Ekim sürümü için zamanına yetiştirmeye çalışıyor.