Güncel

Snapchat'e büyük darbe, 4.6 milyon hesap çalındı!

Milyonlarca kişinin kişisel bilgileri yayınlandı!

Snapchat'e büyük darbe, 4.6 milyon hesap çalındı!

Kişiler arasında mesajlaşma imkanı sunan, bu mesajların belirli bir süre sonra imhasına imza atan ilginç bir uygulama olan Snapchat geçtiğimiz saatlerde büyük bir darbe aldı. Alınan saldırıyla birlikte hackerlar büyük bir siber soygun gerçekleştirdi.

Hacker grubu Snapchat'e yaptığı saldırı ile birlikte 4.6 milyona yakın kullanıcının kişisel bilgilerini, telefon numarasını ve konumlarını içeriğinde barındıran veritabanı dosyalarını ele geçirerek internet üzerinden paylaşıma sundu. Yapılan saldırı kapsamında internete sızdırılan bilgilerde, cep telefonu numaralarının son iki hanesi suistimal edilebilir düşüncesiyle hackerlar tarafından kapatılmış durumda.

1388659773_screen-shot-2014-01-01-at-13.38.17-640x380.png

Popüler uygulama Snapchat'in bu açığı daha önceleri de dile getirilmiş, şirket bu konuda kesin bir güvenlik önlemi alamamıştı. Yapılan saldırı sonucunda ele geçirilen bilgiler ise Amerika ve Kanada bölgesindeki vatandaşlara ait. Şirketten konuyla ilgil yapılacak açıklama bekleniyor.

Açıklar web üzerinde çeşitli sayfalar aracılığıyla SQL ya da CSV formatında indirilip incelenebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.