Güncel

Şok gelişme Amerika karıştı! Twitter Trump'ı engelledi!

Amerika'da halkın sokağa dökülmesinin akabinde Twitter Trump'ı engelleme kararı aldı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Şok gelişme Amerika karıştı! Twitter ve Facebook Trump'ı engelledi!

Bilindiği üzere ABD seçimlerinde kazanan taraf demokrat lider Biden olmuştu. Bu durumu başından beri kabullenmeyen Trump düğmeye bastı.

Günlerdir sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda 6 Ocak tarihine işaret eden Trump olayların fitilini ateşleyen isim oldu. Sosyal medya üzerinden örgütlenen Trump takipçileri Amerika Kongre Binası'nı bastı. 

Olayların çığırından çıkması üzerine polis müdahalede bulundu. Bu arada Trump, Twitter üzerinden seçimin çalındığını iddia eden tweetler atmaya devam etti.

Şok gelişme Amerika karıştı! Twitter Trump'ı engelledi!

Bir kişinin göğüsünden vurularak yaşam mücadelesi verdiği görüntüler sosyal medyada dolaşmaya başladı. Bunun üzerine Trump itidal çağrısında bulundu. Fakat bu açıklama Twitter'ın Trump'ı engellemesine mani olmadı.

Şok gelişme Amerika karıştı! Twitter Trump'ı engelledi! - Resim : 1

Twitter yönetimi gece 01:00 saatlerinde Trump'ın hesabını askıya aldı. Böylece Trump'ın tweet atarak takipçilerini galeyana getirmesinin de önüne geçilmiş oldu.

Facebook da bu paylaşımlara sessiz kalmadı. Facebook ve Instagram, Donald Trump'ın 24 saat boyunca paylaşım yapmasını engelledi.

Şimdi asıl merak edilen şey ise bundan sonra ne olacağı. Çünkü Trump başkanlığı bırakmaya pek de sıcak bakmıyor. Olayların diğer vilayetlere sıçraması ise an meselesi. 

Biden ise olayların çığırından çıkmadan (daha ne kadar çıkacaksa) tarafları sağduyulu davranmaya  davet etti.

Ayrıca Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da "Tüm taraftarları itidal ve sağduyuya davet ediyoruz" denildi.

Bakalım Trump olayları nereye götürecek. ABD tarafında asıl korkulan şey ise Biden taraftarlarının da sokağa dökülmesi. Böyle bir şey ABD'de iç savaşın çıkmasına da neden olacaktır.

Yorumlar
💎G@kko💎
Abem ben hep sölidim alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste
Cevapla
💎G@kko💎
Abem yabem
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.