Solana 2022'de %77 düştü! Düşüşün altındaki en büyük sebep ne?

Blockchain kesintileri yatırımcıları caydırdığı için Solana 2022'de %77 düştü!

Solana 2022'de %77 düştü! Düşüşün altındaki en büyük sebep ne?

'Ethereum katili' olarak da adlandırılan akıllı sözleşme işlevselliği blok zinciri Solana ( SOL ) ağı, son aylarda tekrarlayan kesintiler yaşarken, 2022'de kayıpları artırdı.

Solana 2022'de %77 düştü! Düşüşün altındaki en büyük sebep ne?

Solana , 2022'ye 173 dolardan başladı, ancak o zamandan beri yaklaşık %77'lik bir düşüş kaydetti ve yayın saatine kadar 39 dolardan işlem gördü. Özellikle, Solana'nın YTD düşüşü Bitcoin'in iki katı.

Bu arada, son 24 saat içinde, ağdaki doğrulayıcıların birkaç saat boyunca yeni blokları işleyemediği bir başka geniş çaplı kesintinin ardından token %4,46'den fazla düştü.

Solana 2022'de %77 düştü! Düşüşün altındaki en büyük sebep ne? - Resim : 1

Kaynak: doviz.com

Solana kesintiyi onayladı

Kesinti, sorunun blok zincirinin çevrimdışı kullanım durumları için tasarlanmış işlemleri işleme yeteneğini etkileyen uzun süreli bir işlemden kaynaklandığını belirten Solana Labs kurucu ortağı Anatoly Yakovenko tarafından doğrulandı.

Solana'ya göre, dayanıklı işlem nonce, bir işlem bloğu hash'inin kısa ömrünü ele almayı amaçlayan bir mekanizmadır. 

Yakovenko, "Dayanıklı nonce talimatı, ağın bir kısmının bloğun geçersiz olduğunu düşünmesine neden oldu, fikir birliği sağlanamadı" dedi.

Hatayı düzeltmek için doğrulayıcılar, kesintinin dört saatten fazla sürdüğü dayanıklı nonce işlemlerini devre dışı bırakarak ağı yeniden başlattı.

Solana'nın kesinti geçmişi

Son zamanlardaki önemli Solana kesintilerinden biri, blok zincirindeki doğrulayıcıların yeniden başlatılmasından önce ağın birkaç saat çevrimdışı kaldığı 1 Mayıs'ta gerçekleşti. Diğer önemli büyük ölçekli kesintiler 30 Nisan'da kaydedilirken, bu yılın Ocak ayında ağ en az dokuz kısmi kesinti ile vuruldu.

Sonuç olarak, kesintiler Solana'nın hızlı işlemleri tamamlamak için tasarlanmış yüksek performanslı bir ağ olarak duruşu hakkında şüphe uyandırdı.