Xiaomi MIUI güncellemelerini festival nedeniyle askıya alıyor!

Çinli firma Xiaomi MIUI'nin Beta güncellemelerini bazı nedenlerden dolayı askıya alacağını duyurdu. Çin'de gerçekleşecek festival nedeniyle güncellemeler belli bir süre durdurulacak. Detaylar bu haberimizde.

Xiaomi MIUI güncellemelerini festival nedeniyle askıya alıyor!

Xiaomi, MIUI 13 kararlı güncellemesini dünya genelinde birçok cihazına için kullanıma sunmaya devam ediyor. Dünya geneline baktığımız da hala MIUI 13 güncellemesini alamayan birçok farklı model var. Anlaşılan o ki bu modeller biraz daha bekleyecekler.

Şirket en son yayınladığı bildiride, MIUI 13 kapalı beta güncellemelerinin kısa bir süreliğine askıya alındığını bildirdi.

Çin geleneksel festivali nedeniyle güncellemelere ara veriliyor

Dragon Boat Festivali nedeniyle firma, geliştirme sürümü olan MIUI 13 kapalı beta güncellemelerini 02-06-2021'den 05-06-2021'e kadar askıya aldığını ​​ve 06-06-2021'de yeniden başlatılacağını duyurdu. Bu festival Çin'de her sene yaz gün dönümünde gerçekleştiriliyor. Festivalde tüm Çin halkı yemek yeme ve hazırlama çeşitli yarışmalar ve Dragon botu sürme yarışmaları yapıyorlar. 

Anlaşılan o ki MIUI 13 geliştiricileri de bu festivalde bazı etkinliklere katılmış gibi görünüyor. Firmanın yayınladığı bildiride yer alan diğer detaylar ise bazı modellerin güncellemelerle gelen birçok sorununu çözdüklerini belirtmeleri.

Xiaomi MIUI Beta güncellemelerini festival nedeniyle askıya aldı!

Firmanın en son sunduğu beta sürümü 22.6.1 idi, bu nedenle Xiaomi cihazlarının hali hazırda en yeni MIUI 13 yazılımını kullanıyorlar. Bu yüzden Dragon Boat Festivali sırasında çok fazla şey kaçırmayacaksınız.

Weibo'da yayınlanan en son MIUI 13 beta güncellemesi, Redmi K40 Gaming, Redmi Note 10 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro+ sahipleri tarafından bildirilen belirli kullanımlarda cihazın tekrar kapanıp açılması sorununu düzelttiğini ve ayrıca XiaoAi'ye yeni bazı özellikler eklediği yönünde. XiaoAi mobil yardımcısına kısaca değinirsek, gelen aramaları sesinizle cevaplamak için sesinizi kullanmanıza dayanıyor. Arandığınızda, aramayı cevaplamak veya kapatmak için doğrudan “Aramayı cevapla” ve “Çağrıyı kapat” diyebiliyorsunuz.