Güncel

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi?

Solana fiyatı, yoğun kısa faize rağmen 24 saat içinde %20 fırladı!

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi?

Solana ( SOL ), kripto para piyasası FTX'teki likidite krizi nedeniyle harap olduğu için değerinde önemli bir darbe almıştı; ancak, 23 Kasım'da token büyük bir ralli geçirdi.

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi?

Şu anda Solana, yayın tarihindeki Finbold verilerine göre son 24 saatte 2,22 $ veya (%19,89) artışla 13,37 $'dan işlem görüyor, ancak önceki haftaya göre hala %5,89 düşüşte.

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi? - Resim : 1

1 günlük SOL fiyatı. Kaynak: Finbold

CoinMarketCap'ten alınan verilere göre Solana, son 24 saat içinde piyasa değerine 840 milyon dolardan fazla ekleyerek bir günden kısa bir sürede 4 milyar dolardan 4,83 milyar dolara yükseldi.

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi? - Resim : 2

SOL 1 günlük piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

İlginç bir şekilde, CoinMarketCap kripto topluluğu, SOL'un yakın vadeli fiyatı konusunda iyimser. 21 Kasım'da alınan verilere göre toplu tahmin, Solana'nın fiyatını 31 Aralık 2022 itibarıyla ortalama 28,35 $ olarak belirledi.

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi? - Resim : 3

SOL kısa faiz. Kaynak: Duyarlılık

Bu arada, kripto veri platformu IntoTheBlock , 21 Kasım'da Solana DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerden 900 milyon doları aşan muazzam bir düşüş kaydetti. Özellikle, 900 milyon doların üzerinde Solana'nın kilidi 10 Kasım'da açılacak ve o sırada Solana hissesinden elde edilen tokenler tüm kripto para arzının %13'ünü oluşturuyordu. 

"Solana DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer, FTX/Alameda fiyaskosunun bir sonucu olarak önemli ölçüde düştü ve Kasım ayının başında yaklaşık 1,37 milyar dolardan 15 Kasım'da 900 milyon doların üzerinde bir kayıpla yaklaşık 465 milyon dolara düştü."

Solana fiyatı 24 saat içinde %20 fırladı! Devamı gelecek mi? - Resim : 4

SOL fiyatı ile TVL karşılaştırması. Kaynak: IntoTheBlock

Sonuç olarak, stake edilen SOL çıkışına rağmen, alıcılar bir araya gelip fiyatı 13,84 $ bariyerini aşmak için birikmeye başlarsa Solana'nın fiyatı toparlanabilir. Düşüş tezini geçersiz kılmak, bu seviyenin üzerinde bir konsolidasyon ve ardından piyasa yapısında daha yüksek bir değişiklik olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.