Solana tabanlı işlemler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı!

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) Solana (SOL ) ağındaki işlemler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı!

Solana tabanlı işlemler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı!

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) Solana (SOL ) ağı, blok zinciri, artan işlem etkinliğine dönüşen bir faktör olan Ethereum ( ETH ) gibi yerleşik platformlarla rekabet etmeye çalışırken ilerleme kaydetmeye devam ediyor.

Solana tabanlı işlemler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı!

22 Eylül itibariyle Solana, 2020'deki lansmanından bu yana Solana tabanlı işlemlerin sayısı 1 milyara ulaştığı için bir dönüm noktası kaydetti.

Yayın sırasında blok zincirindeki işlem sayısı 100.040.913.433, saniyede 2.767 işlem ve işlem başına ortalama 0.00025 ABD doları maliyet.

Solana tabanlı işlemler 2 yılda 100 milyar dönüm noktasına ulaştı! - Resim : 1

Solana toplam işlem. Kaynak: Solana

Ağın blok zincirinin performansına bağlı sorunlarla mücadele etmesine rağmen, platformdaki işlemler etkilenmemiş görünüyor. Özellikle, işlem kilometre taşı Solana'nın yüksek işlem hızı ve düşük maliyetli akıllı sözleşme platformunun kurucu değerlerini destekliyor.

Kesintiler Solana için 'bir lanet'

Solana ağı, önemli sayıda işlem kaydetmiş olmasına rağmen, çok çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalıyor ve ağ kesintileri çok önemli bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Solana'nın kurucu ortaklarından Anatoly Yakovenko'nun, kesintilerin ağın birincil 'lanet' olduğunu düşündüğünü söylediği aktarılıyor.

Yakovenko, "Bu bizim en büyük sorunumuz ve belki de zincirde her gün kullanıcılarımız olduğu için gelen tüm bu zorluklar nedeniyle sahip olmaktan hoşlandığım şey bu" dedi.

2020'deki başlangıcından bu yana, Solana ağı en az yedi büyük kesinti gördü ve 2022 yılında toplam beş büyük olay yaşandı. Bu arada, Eylül 2021'de meydana gelen bir elektrik kesintisi 17 saate kadar sürdü ve kaydedilen en uzun kesintilerden biri oldu. 

Ayrıca, kesintiler, kullanıcıların Solana ağını kullanmasını zorlaştırırken, yönetim, bu sorunların bir sonucu olarak blok zincirinin bütünlüğünün tehlikeye atılmadığında ısrar ediyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.