Son 5 yılda Bitcoin'den daha iyi performans gösteren tek teknoloji şirketi o oldu!

Tesla, son 5 yılda Bitcoin'den daha iyi performans gösteren tek teknoloji şirketi olmayı başardı.

Son 5 yılda Bitcoin'den daha iyi performans gösteren tek teknoloji şirketi o oldu!

Son yıllarda Bitcoin ( BTC ), hem geleneksel hem de kripto yatırım sektörleri için en iyi performans gösteren varlık sınıfı arasında yer aldı. Bununla birlikte, kripto para biriminin fiyat düzeltmesi, getiriler açısından elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla tarafından geçildikten sonra konumunu bozdu. 

Son 5 yılda Bitcoin'den daha iyi performans gösteren tek teknoloji şirketi o oldu!

Bitcoin, Tesla'ya kıyasla %-5,86 ile son beş yılda negatif bir Yatırım Getirisi (ROI) kaydetti. Genel olarak, EV üreticisi, geçen yıl boyunca ve yıllık bazda sırasıyla %24,23 ve %7,53 kazançla amiral gemisi kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi. 29 Temmuz'da Finanas analizleri ile bilinen  Finbold'un Bitcoin ROI aracından alınan veriler bunu gösteriyor.

Ayrıca, Bitcoin'in değerindeki düşüşe rağmen, kripto para birimi, beş yıl boyunca diğer en iyi teknoloji şirketlerine kıyasla üstün getiri sağladı. Örneğin, Bitcoin, Amazon'dan %355.22, Google'dan %321.97 daha yüksek getiriye sahipken, varlık %182.65 getiri ile Microsoft'tan daha iyi performans gösterdi. Ek olarak Bitcoin, Apple'ı %166,76 ile gölgede bıraktı.

Son 5 yılda Bitcoin'den daha iyi performans gösteren tek teknoloji şirketi o oldu! - Resim : 1

Büyük teknoloji hisselerine kıyasla Bitcoin yatırım getirisi. Kaynak: Finbold.

Bitcoin ROI aracı, BTC'nin yatırım getirisini geleneksel varlıklarla karşılaştırır. Yüzde değerleri, kripto para birimine yapılan yatırımın belirli bir süre boyunca diğer finansal desteklerden nasıl daha iyi performans gösterdiğini vurgular.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.