Güncel

Son Dakika! Güncel Korona virüs tablosu açıklandı! Vakalar artıyor!

Korona virüs tablosu açıklandı. Rakamlar ciddi anlamda endişe verici olmaya devam ediyor. İşte detaylar.

Son Dakika! Güncel Korona virüs tablosu açıklandı! Vakalar artıyor!

Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verileri paylaşıldı. Rakamlara bakıldığında bulaşıcılığın arttığı görünüyor.

Omicron durdurulamıyor

Bütün dünyayı ve ülkemizi oldukça etkileyen korona virüs yeni varyantlara bölünmeye ve yayılmaya devam ediyor. En son çıkan varyant olan Omicron çok hızlı yayılıp çoğalabiliyor. Ülkemizde de maalesef görülen Omicron hızla ilerlemeye devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel tablo endişe verici rakamları belirtirken, hastalığın ağır seyretmediği görülüyor.

Türkiye'nin 31 Ocak 2022 güncel koronavirüs tablosu şöyle:

Sağlık Bakabı Koca: AŞININ ROLÜNÜ ASLA UNUTMAYIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tabloyu sosyal medyadan duyurdu.

Koca, şunları söyledi:

"Virüsle mücadelede zorlu dönemi geride bıraktık. Uygulamakta olduğumuz kişisel tedbirler dışında hayat normale yakın. Salgın halen gündem olmaya devam etse de, kısa süre zarfında bunun da değişeceğinden emin olun. Bu noktaya gelişimizde aşının rolünü ise asla unutmayın."

Kişisel Tedbirleri elden bırakmayın

Maske, mesafe ve hijyen şartlarına devam edildiği sürece virüsün yayılmasını engelleyip en nihayetinde aşı ile virüsün üstesinden gelmeyi düşünen Sağlık Bakanı Koca, aşının önemine dikkat çekmeye devam ediyor.

Aşı sayısını arttırmak isteyen Sağlık Bakanlığı birçok reklam ve özendirici açıklamalar yapmaya devam etmekte. Aşı için vatandaşlarımızı hastane ve sağlık ocaklarına davet eden Bakanlık, Omicron'nun ilerlemesi halinde bakalım ne gibi çalışmalar yapacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.