Güncel

Sony, akıllı telefon piyasasından çekiliyor mu?

Sony'den akıllı telefon piyasasından çekilebileceğini belirten açıklama geldi.

Sony, akıllı telefon piyasasından çekiliyor mu?

Dünya genelinde akıllı telefon üreticilerinin rekabeti amansız bir savaşa dönüşmüşken Japon devi Sony'den ilginç bir açıklama geldi. Japonya'nın en büyük teknoloji üreticilerinden olan Sony, 2014 yılı içerisinde uğradığı ciddi zarar sonrası akıllı telefon pazarından çekilebileceğini duyurdu.

Şirket içinden gelen bilgilere göre Sony, bu yıl içinde yaşadığı 2.1 milyar dolarlık zarardan sonra akıllı telefon pazarından birkaç adım geride  konumlandıracak. Ayrıca yapılan açıklamada şirketin akıllı telefonlarda en çok başarılı olduğu kamera sensörlerine öncelik verecek. Böylelikle şirket birçok akıllı telefon üreticisine sağladığı gerçek sensörler ile daha fazla kâr edecek.

1417040583_img20141127001958.jpg

Öte yandan Sony'nin mobil bölümü başkanı Hiroki Totoki, bu karar ile birlikte telefon satışlarının 3 yıllık dönemde yüzde 30 oranında düşeceğini belirtti. Totoki, buna rağmen uzun süreçte yeni ürünler ile birlikte satış oranını yüzde 70'lere varan bir seviyeye çıkararak 12.6 milyar dolarlık gelir elde edebileceğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.