Güncel

Sony, Benchmark testini engelledi!

Sony bu yöntemle sızıntıları önleyebilecek mi?

Sony, Benchmark testini engelledi!

Günümüz akıllı telefonlarının internete sızdırılmadan önce bu ürünlerin sağlayacağı performansı kanıtlamak için ilk başvurulan yöntem benchmark testleridir. Öyle ki akıllı cihazlar piyasaya çıkmadan bu yöntemle ilk notlarını almış oluyorlar. Ancak Sony bu yöntemden memnun değil ki, şirket yeni bir karar alarak akıllı telefonlarının prototiplerinde benchmark uygulamasının kullanımına engel koydu.

1390476336_img20140123121800.jpg

Gelen bilgilerde henüz duyurulmamış bir Xperia cihazı üzerinde benchmark testi yapmak isteyen bir kullanıcı beklemediği bir uyarı ile karşılaşmış. AnTuTu adlı programı yüklemeye çalışan testçi, telefonun uygulamanın yüklenmesine dahi izin vermediğini görmüş.

Şirket bu hamlesiyle akıllıca bir işe girişmiş gibi görünüyor. En azından sızıntıların önüne geçmenin yolunu şimdilik bulmuş diyebiliriz. Şu anda hangi uygulamaların engelli olduğu ise tam olarak bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.