Güncel

Sony giyilebilir klima geliştiriyor!

Sony tarafından özel olarak üretilen bir tişörtün arka kısmındaki cebe yerleştirilen Reon Pocket adlı giyilebilir klima, vücudu 13 derece soğutabiliyor.


Teknoloji devi Sony, Reon Pocket adını verdiği serinletici bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Yaz aylarında en sık yaşadığımız ve hoş olmayan durumlardan biri de klimalı ortamdan çıkıp aniden sıcağa maruz kalmak. Peki üzerimizde klima taşıyabilseydik nasıl olurdu? Reon Pocket adlı giyilebilir cihaz bunu vadediyor.

Sony giyilebilir klima geliştiriyor!

Sony'nin özel olarak ürettiği taşınabilir klima olan Reon Pocket, ne yazık ki henüz satılmıyor. Öncelikle kitle fonlaması sürecini tamamlaması gerek. Şu anda hedefinin yüzde 44’ünü tamamlamış durumdaki Reon Pocket hedefe ulaşmayı başarırsa cihaz, 2020’nin Mart ayında kargolanabilir. Cihazla yüzlerce deneme yapan Sony, Reon Pocket’ın vücudu 13 derece kadar serinletebildiğini söylüyor. Soğuk günlerde de kullanılabileceği belirtilen cihaz, vücudu 8 derece ısıtabiliyor.

Reon Pocket, özel olarak üretilen bir tişörtün tam omurganın üst kısmına denk gelen yerine yapılan cebe yerleştirilen, garaj kumandası büyüklüğünde bir cihaz.

Cihazı iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz. Cihaz için otomatik mod geliştirme çabaları da mevcut. 2 saatte tam şarj olabilen cihazın bataryası 24 saat dayanıyor. Reon Pocket’ın kitlesel fonlama sayfasındaki başlangıç fiyatı 129 Dolar civarında. Cihazın bir de daha düşük bir modeli olan Reon Pocket Light sunuluyor. Sadece elle kontrol edilebilen Reon Pocket Light’ın fiyatı ise 117 Dolar.

Yorumlar
Murat YATMANEŞ
Teknolojiyi takip etmek çok zor nerdeyse her 6 ayda bir yeni ürünü piyasaya sürüyorlar... Buda firmaların ekonomi politikası tüketicinin cebinden parayı kasasına koymak... Avrupalı biz Türkler gibi değil ..teknoloji gerektiğinde kullanılarak yaşamının çok önemli parçası yapmıyor... Biz ise telefon 10 yaştaki çocukların eline veriyoruz .. Her ne kullanılan marka olursa tercihlerimize o teknolojiyi üreten ülkenin Türkiye'nin dostluk ölçüsünde değerlendirme yapmak lazım diye düşünüyorum...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.