Güncel

Sony RX100 VII tanıtıldı

Kompakt ama kabiliyetli fotoğraf makinesi Sony RX100 VII resmi olarak tanıtıldı.

Sony RX100 VII tanıtıldı

Sony'nin artık efsane haline gelen kompakt bir gövde, gelişmiş özellikler ve diyafram açıklığı iyi objektiflerle donatılan RX100 ailesi güncellendi. Aileye yeni katılan RX100 VII, adından da anlaşılacağı gibi yedinci nesil bir ürün. Önceki modellerin özelliklerini taşıyan fotoğraf makinesindeki en önemli yenilik ise mikrofon girişinin bulunması.

Sony RX100 VII tanıtıldı

Yeni fotoğraf makinesi netlik modu aktiften saniyede 20 kare fotoğraf çekebiliyorkan netliğin kilitlendiği durumlarda ise bu rakam 90'a çıkıyor. 24-200 mm f2.8-4.5 diyaframlı bir objektifle gelen fotoğraf makinesi öne doğru hareket edebilen bir dokunmatik ekrana sahip. 20.1 MP çözünürlüklü 1.0 inç CMOS bir sensöre sahip olan Sony RX100 IV, gerçek zamanlı insan ve hayvan gözü takibi, 357 netlik noktası, 4K 30 fps video kayıt, Full HD çözünürlüklü 120 fps'ye kadar video ve Active Steady Shot titreşim engelleme özelliği (video modunda) gibi fonksiyonlara sahip.

Mikrofon girişi de var

Bugüne kadar RX100 ailesinde bulunmayan mikrofon girişi RX100 VII fotoğraf makinesi bu özelliği ile YouTube için video üretenlerin ilgisini çekecek bir ürün haline geliyor. Kompakt gövdesi, geniş açıklıklı objektifi ve döndürülebilir ekranı ile tam bir YouTuber kamerası olan fotoğraf makinesinin ABD fiyatı 1200 dolar olarak açıklandı. Yeni model Ağustos ayı itibariyle ilk olarak ABD'de satışa sunulacak.

Yorumlar
Hakan Salihoğlu
Djı osmo pocket ve telefon gibi cihazlarda 4k 60 fps varken sony canon ve benzer cihazlarda inatla 30 fps üzerini göremiyoruz. Şuan samsung lg sharp gibi panel üreticileri 8k tv 8k monitör 4k ekranlı telefon tabletler derken ben 4k 30 fps de kalmayı bir türlü anlayamadım. Bilgisayar oyunlarında nasıl 30 60 75 144 200 fps gibi farklılıkları insan gözü seçiyorsa aynısını video izlerkende seçmekte. Kamera sabit görüntü neredeyse haraketsiz ise sorun yok ama kamera haraketli konu haraketli ise bana kalırsa 60 fps nin bile üzeri gerekmekte. Amatör şekilde fotoğraf ve videoyla ilgilenen ben 3 şeye dikkat ediyorum 60 fps var mı ? Tek pille ne kadar video fotoğraf çekebiliyorum ve yaka mikrofonu bağlamak için yuvası var mı bunlara dikkat etmekteyim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.