Sony Mobile, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu

UEFA ile üç yıllık anlaşma imzalayan Sony, önemli turnuvalarda Xperia markalı ürünlerin tanıtımını gerçekleştirecek.

Sony Mobile, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu

Sony için akıllı telefon kategorisinde işler pek de iyi gitmiyor. Hatta bir dönem şirketin akıllı telefon kategorisinden çekileceği bile dillendirildi. Benzer iddialar devam ededursun Sony Mobile UEFA ile üç yıllık sponsor anlaşması yaptığını duyurdu. Söz konusu anlaşma Sony’nin bu alanda uzun yıllar daha kalacağını açıkça gösteriyor.

Halihazırda PlayStation markasıyla UEFA Şampiyonlar Ligi'nin resmi oyun sponsorluğunu devam ettiren Sony, UEFA tarafından düzenlenen “UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Süper Kupa, UEFA Bayanlar Şampiyonlar Ligi Finali ve UEFA Gençlik Ligi Finalleri” turnuvaları esnasında Xperia markalı akıllı telefon ve tabletleri teşvik edecek.

Oyunlar, basın toplantıları, eğitim oturumları, saha içi panoların yanı sıra UEFA’nın resmi internet sitesinde Sony Mobile ve Playstation markasına ait ürünlerin tanıtımları yapılacak.

Yapılan anlaşmadan memnuniyet duyan Sony üç yıl boyunca UEFA ve alt birimlerinin telefon-tablet tedarikini sağlayacak.

2012’den bu yana UEFA ile HTC arasında bir ortaklık mevcut idi. Tayvanlı üreticinin turnuvalardaki sponsorluğunun devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.