Güncel

Sony sonunda kâr etti!

Yıllardır sürekli zarar açıklayan Japon üretici kara bulutları dağıtmaya başladı.

Sony sonunda kâr etti!

2012 yılı mali raporunu kamuoyuna açıklayan Sony, yıllar sonra net kâr elde etmeyi başardı. Şirket bir önceki yılda 458 milyon dolar net kâr elde ederek 2008’den bu yana gerçekleşen zararın da önüne geçmiş oldu.

Japon para biriminde oluşan zayıflık ile ürünlerin yurt dışından daha kolay temin edilebilmesi ve şirketin New York, Tokyo’da bulunan ofislerini elden çıkarması sağlanan net kârın oluşmasında etkin rol oynadı. 
1368163037_insidesonyhqjapan1.jpg
Sony’nin mobil ve iletişim bölümü ürünlerinin satışlarında artış kaydedilirken, şirket net kâr anlamında 2011 yılına göre %102’lik bir sıçrama yaptı. Mobil cephesinde artış yaşanmasına rağmen şirket söz konusu durumu henüz kâra çevirebilmiş değil.

Japon üreticinin 2013 malı yılından beklentisi ise daha yüksek. Resim, Müzik ve Finansal Hizmetler bölülerinde önemli ölçüde gelir hedefleniyor. Özellikle yılın son çeyreğinde raflardaki yerini alması beklenen PlayStation 4’ün büyük katkısı bekleniyor.

Yorumlar
gakko
he valla hadi gaz yakindir ha samsung fanboy lar arkanizdayiz hele bi gorun
Cevapla
Misafir
gakkkooooo panpa az kaldı yakalıyoz samsungu :DD
Cevapla
Misafir
s3 te sarj sorunu yok ama sarj kablosu bozuk cikiyor genelde uzun sure sarj etmek icin bekliyorsan eger.
Cevapla
mustafa
arkadaşlar sizin galaxy s 3 dede sarj sorunu var mı
Cevapla
remky
gakkonun calismalari ve destekleri sayesinde kara gectiler:)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.