Güncel

Sony ve Toshiba Uygur Türkleri için Çin'e tepki gösteriyor

Sony ve Toshiba'nın da aralarında yer aldığı 12 Japonya menşeli teknoloji firması Uygur Türkleri'ne uygulanan yaptırımlardan dolayı Çin'e tepki gösteriyor.

Sony ve Toshiba Uygur Türkleri için Çin'e tepki gösteriyor

Çin'in Müslüman Uygur Türkleri'ne uygulamış olduğu zulüm maalesef ki dünya basısında yer almıyor. Uygur Türkleri'ne eziyet eden Çin için bugün tepki Japonya'dan geldi. Bir dini olmayan Japonya, yapılan bu zulüm için düğmeye bastı. Sony ve Toshiba'nın da aralarında yer aldığı 12 büyük Japon firması Çin'e tepki alacaklarını açıkladı.

Japonya'daki bu firmalar yapılan eziyetten dolayı Çinli şirketler ile olan anlaşmalarını gözden geçireceğini açıkladı. Japon firmaların Çinli firmalar ile olan işbirliklerini bu süreçte sonlandırması bekleniyor. Sony, Toshiba, Hitachi, Fast Retailing, Ryohin Keikaku gibi uluslararası ticaret yapan markaların Çin'e tepki göstermesi, Çin'i olumsuz olarak etkileyecek.

Japonya hükümeti bu olay için firmalarının geç kaldığını ve Çin'i kışkırtma korkusuyla bu konuyu ele alırken pasif kaldığını da belirtiyor.

Amerika ve Birleşik Krallık gibi diğer ülkelerde de Çin'in bu tavrını pek doğru bulmuyor ve insan hakları ihlallerine karşı harekete geçmeleri için kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

Çin'in Uygur Türkleri'ne uygulamış olduğu zulüm geç de olsa diğer ülkeleri harekete geçirdi. Tüm dünyada Çin ile olan işbirlikleri bu yıl içerisinde askıya alınabilir. Bu durum Çin'in teknolojiden tekstile tüm alandaki işlerini baltalayabilir. Umarız Uygur Türkleri'ne uygulanan bu çirkin politika bir an önce son bulur.

Yorumlar
Tuğçe
Bizimkiler de Çin markalarını zengin etmeye devam edip orada burada reklamını yapıp duruyor.
Cevapla
Woawoa
Bizimkiler de tık yok müslümanlar ya ondan onlar için varsa yoksa arabın doları
Cevapla
O ZAMAN YARIN TAVAN
hadi bakim bi bizimkiler kaldı o da Cesaret istiyor iştw
Cevapla
Memoli
İnşallah
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
SONY VE TOSHİBA'YI BU DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM. İNŞALLAH ONLARDA XİAOMİ'YE RAKİP OLURLAR.
Cevapla
Cem
Şakaysa komik değilse daha da komik. Japon markalarıyla dandik Çin markaları nasıl rakip olsun, Çin markaları fakir avuntusu, oyuncağı :)
XİAOMİ
bir olurlarsa neden olmasınki. e sonuçta benyoken onlar varmaşı.huhu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.