Güncel

Türkiye Uzay Ajansı çalışan arıyor!

Türkiye'nin uzay yatırımları hızla devam ediyor. Türkiye Uzay Ajansı şimdi de farklı alanlarda çalışacak olan çalışan aradığını duyurdu.

Türkiye Uzay Ajansı çalışan arıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ay'a gideceğini açıklamasının ardından Türkiye Uzay Ajansı da bu alandaki çalışmalarına hız kazandırmıştı. Bugün ise Türkiye Uzay Ajansı'nın çalışan aradığı bir iş ilanı ile ortaya çıktı. Ancak bu çalışan tahmin ettiğiniz gibi uzayda değil ofiste çalışacak.

Türkiye Uzay Ajansı, 4 temizlik görevlisi ve 2 garson olmak üzere toplam 6 Destek Personeli almak için iş ilanı yayınladı. Uzay Ajansı'na alınacak olan çalışanlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde İŞKUR üzerinden alınacak.

Uzay alanında 10 yıl içinde en az 10 bin uzman hedefi ile yola çıkan TUA, uzay alanındaki araştırmalarına bu yılın sonlarına doğru daha fazla ağırlık verecek. Ay'a gidecek olan ilk Türk'ü belirlemek için çalışan TUA, bunun için bir takım koşullar arıyor.

Şu sıralar Türk astronotu uzaya göndermek için ABD ve Rusya ile görüşülüyor. Aday seçimini 4-5 ay içinde tamamlanması gerekiyor. Rusların araçları çok dar olduğu için Ay'a gidecek olan adayların 1.70cm ila 1.80cm boy arasında olması gerekiyor. Ayrıca boya bağlı olarak kilonun da ideal seviye dolması lazım.

Türkiye'nin uzay macerası herkesi heyecanlandırmış durumda. Umarız her şey yolunda gider ve Ay'da şanlı Türk Bayrağı'mız dalgalandırılır. Sizce Ay'a gidebilecek miyiz?

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
1.50-160 boy çok uygun bu boy a göre kilo 60-65 kg
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.