Sony'den PlayStation kullanıcılarını üzecek haber

Sony Playstation oyuncularını ilgilendiren bir karara imza attı. İşte şirketin kaldırmayı düşündüğü özellikle ilgili tüm detaylar.

Sony'den PlayStation kullanıcılarını üzecek haber

Sony PlayStation kullanıcılarını ilgilendiren bir karara imza attı. Mevcut olan bir özellik şimdi kaldırılacak. Aslında bakacak olursak kaldırılan özelliğe birçok PlayStation 5 kullanıcısının varlığından bile haberdar olmadığı bir yazılım özelliği diyebiliriz. Bu yılın sonbaharında şirket, Accolades'e verdiği desteği durduracak.

Övgüler anlamına gelen bu özellik çevrimiçi tanıştığınız oyuncuları sportmenlik ve iyi davranışlar için övmenize izin veriyordu. Sony, özelliği PS5 ile birlikte başlatmıştı ancak şimdi yaygın olarak kullanılmadığı için kaldırmayı planlıyor.

Sony'den PlayStation kullanıcılarını üzecek haber

sony ps oyunları

Şirket "Özellik, beklediğimiz kullanım seviyesini görmedi, bu yüzden çabalarımıza yeniden odaklanıyoruz. Topluluğu birbirine olumlu mesajlar göndermeye devam etmeye teşvik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Sony'nin Övgüler özelliğini kaldırması aslına bakacak olursak şaşırtıcı değil.  Zira insanlar yorumlarda birbirlerine övgü vermek yerine hakaretler kullanıyor. Bu da platformda zorbalığın artmasına sebep oluyor. Sosyal medyada zorbalık ise şirketlerin şu anda ciddi anlamda önüne geçmeye çalıştığı bir olay. Ancak bu özelliğin kalkması oyuncuların motivasyonunu kırabilir. Bu kapsamda Sony bazı yeni özellikler ekleyecek. Overwatch dahil birçok çevrimiçi oyun, oyuncuları ödüllendirmek için yerleşik sistemler içerecek. Siz de eğer bir PS oyuncusuysanız bu özelliği kullanıyor muydunuz? Özelliğin kaldırılması sizce platformu ne açıdan etkileyecek? Yorumlarda bize bu konuyla ilgili fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.