WhatsApp gruplarında ortalık karışacak! Yeni özellik geliyor

WhatsApp grup özellikleri genişlemeye tüm hızıyla devam ediyor. Bundan böyle WhatsApp grup yöneticileri başkasının mesajını da silebilecek.

WhatsApp gruplarında ortalık karışacak! Yeni özellik geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar için birtakım yeni özellik getiriyor. Bu özelliklerin başında grup yöneticilerinin daha fazla kontrol alması bulunuyor. Şu anda test aşamasında olan özellik sayesinde grup yöneticileri başka bir katılımcı tarafından gönderilen mesajı silme hakkına sahip olacak.

Grup yöneticisi istediği mesajı silebilecek

WhatsApp, kullanıcı deneyimini arttırmak için dönem dönem yeniliklere başvuruyor. Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test edilmeye başlanan yeni özellikler, WhatsApp gruplarının daha fonksiyonel olmasını sağlayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı yeni sürüm, WhatsApp’a birden fazla yenilik geleceğini ortaya koyduğunu duyurdu. Platformun yeni güncellemedeki temel amacı yöneticilerin gruplarda daha fazla denetim yapabilmesini sağlamak.

Yeni WhatsApp özelliği kapsamında bir mesajın grup yöneticisi tarafından silinmesi tüm katılımcılara gösterilecek. Beta aşamasındaki özelliğin ekran görüntüsünde “Yönetici olarak bu mesajı sildiniz” uyarısı veriyor. Diğer katılımcılar ise silinen mesajı “Yönetici bu mesajı sildi” şeklinde görüyor.

Platformun üzerinde çalıştığı bir diğer yenilik ise WhatsApp sohbet botu oldu. Bu bot, uygulamaya getirilen yenilikleri kullanıcılar ile paylaşacak. Bu şekilde kullanıcılar, yeni özelliklerden anında haberdar olabilecek.

Yeni özellikler Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor olsa da, yakın zamanda tüm kullanıcılara açılacağını düşünüyoruz. iOS kullanıcıları için benzer bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise şimdilik belirsiz.