Güncel

Sony'nin bu yılki kaybı büyük oldu!

Sony yılın ilk çeyreğindeki gelişmeleri açıkladı.


Sony bildiğiniz gibi ağustos ayında duyuracak. Telefonlar hakkındaki haberler çıktıkça sizlerle paylaşıyoruz. Sony'nin genişleyen serisinde çok olduğu gibi telefonlar da bulunuyor. Sony'den gelen bu büyük gelişmenin en büyük katkısı geçtiğimiz çeyrek yıldaki gelirine olacak.

Sony Ağustos ayında akıllı telefonlarını duyurduktan sonra büyük bir gelişim bekleniyor. Ancak 2012 yılının ilk çeyreğindeki satış rakamlarını incelediğimizde durum o kadar da iç açıcı görünmüyor. Sony bu yılın ilk çeyreğinde 312 milyon dolar kaybetti. Sony ilk çeyrekte yaptığı 19.2 milyar dolarlık satıştan 312 milyon dolar kayıp yaşadı. Aslında genel olarak rakamlara baktığımızda kazancında %1.4 oranında bir artış görülüyordu. Fakat bu durum kaybetmesine engel olmadı.

1343911724_dsc00805largevergemediumlandscape.jpg

Firmanın en önemli kar alanları fotoğraf makinesi, müzik piyasası, oyun, ev konsolları ve mobil cihazlardan oluyor. Ayrıca bu rakamların ardından firmanın yaptığı açıklamalara göre kayba neden olan alanlar üzerine yoğunlaşılacağı ve yeni ürünlerle geleceklerini belirtti. Ancak bir süre sabırlı olmaları gerektiğini söylemekte fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.